Projektowanie wnętrz

Dziś zawód projektanta wnętrz jest bardzo pożądanym zawodem. Ludziom żyje się coraz lepiej, są coraz bardziej zamożni, budują coraz większe domy, które chcą stylowo zaaranżować. Dlatego projektowanie wnętrz jest bardzo popłatnym zajęciem. Lecz, aby rozpocząć pracę jako projektant wnętrz trzeba ukończyć studia wyższe w tym kierunku. Ponadto trzeba posiadać zmysł artystyczny, wyczucie smaku i wiedzę w dziedzinie aranżacji wnętrz. Aranżacja wnętrz, to umiejętność zagospodarowania przestrzeni w stylu, jaki najbardziej przemawia do właścicieli domu.

Właściciel domu niekoniecznie musi się znać na założeniach danego stylu. Wystarczy że wie, czego chce. A projektant wnętrz ma obowiązek wprowadzić inwestora w temat i przekazać mu niezbędną dla niego wiedzę, aby wspólnie ustalić aranżację poszczególnych pomieszczeń. W przypadku dezorientacji i niewiedzy, gdzie znaleźć takiego specjalistę można zajrzeć na stronę internetową – pracownia architektury wnętrz www.simp-lika.pl. Wielu osobom wydaje się że aranżacja wnętrz to nic takiego. Jest to proste i łatwe. A wcale tak nie jest.

W aranżacji pomieszczeń trzeba kierować się nie tylko zdobytą na studiach wyższych wiedzą, lecz również dobrym smakiem i pomysłowością. Przede wszystkim ważne jest to, jakie funkcje mają spełniać poszczególne pomieszczenia. Przy aranżacji trzeba wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły i szczególiki, aby pomieszczenia były zaaranżowane najfunkcjonalniej. I oczywiście zgodnie z wizją inwestora. Muszą być dobrane do obranego stylu nie tylko meble, sprzęty i dodatki. Lecz również kolor ścian, rodzaj oświetlenia, materiał na podłogi, aranżacja okien i wiele jeszcze innych rzeczy koniecznych w aranżacji domu.

Każdy styl jest możliwy do zaaranżowania pod warunkiem, że pracodawca wie czego chce. Najgorzej pracuje się wtedy, gdy właściciel domu nie jest pewien swojego gustu i co chwilę zmienia postanowienia. Wówczas projektant nie może wykonać dobrej roboty, gdyż po zakończeniu prac właściciel domu i tak stwierdzi, że wolałby jednak inaczej. Lecz nie będzie to wina architekta, lecz samego właściciela, który sam nie wie czego chce. A nie powinno być takich sytuacji, gdyż istnieje bogaty wachlarz aranżacji. A w związku z tym możliwość znalezienia najodpowiedniejszego stylu od starodawnego do nowoczesnego. Styl nowoczesny zakłada przestrzeń, luksus i wygodę. I jest odpowiednim stylem dla ludzi zapracowanych lub tych, którzy mają kłopot z zadbaniem o czystość. A chcą, aby ich dom był czysty i wnętrza były luksusowe. O luksusie decyduje niewielka liczba przedmiotów, lecz najwyższej jakości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here