Prezent od przedszkolaka na Dzień Matki

Zbliża się ten wyjątkowy dzień w roku, kiedy nawet najmłodsze dziecko robi wszystko, aby sprawić ukochanej mamie przyjemność? Tak, chodzi o Dzień Matki – dla dzieciaków jedna z najważniejszych okazji w ciągu całych dwunastu miesięcy. W wielu przedszkolach z okazji tego święta organizowane są przedstawienia i konkursy – wszystko po to, aby maluchy mogły pokazać swoim mamom, jak bardzo je kochają. Jak jednak sprawić, aby Dzień Matki był jeszcze bardziej wyjątkowy? Jaki jest najlepszy pomysł na prezent przedszkolaka na Dzień Mamy?

Jaki prezent na Dzień Matki od przedszkolaka najlepiej się sprawdzi?

Tak naprawdę mama zawsze ucieszy się z każdego upominku na Dzień Matki, który otrzyma od swojej ukochanej pociechy. Maluch występujący w przedszkolnym przedstawieniu, recytujący wierszyk lub śpiewający piosenkę z całą pewnością wzruszy mamę na tyle, że uroni ona podczas występu niejedną łezkę. Organizowanie w przedszkolach przyjęć dla rodziców to ważna tradycja. Pokazuje, że są dni kiedy rodzicom trzeba okazywać miłość jeszcze bardziej niż w inne dni, a także wyzwala kreatywność dziecka, które chce zaimponować rodzicom i samodzielnie wykonać idealny prezent. Prezent na Dzień Mamy od przedszkolaka to jednak nie taka łatwa sprawa. Konieczne jest, aby w przygotowanie prezentu zaangażował się tata, babcia, a może starsze rodzeństwo? To oni będą najlepiej wiedzieli, jaki kupić mamie prezent. Ogromny bukiet kwiatów? Kolorowa ramka do zdjęcia lub kubek ze spersonalizowanym napisem lub zdjęciem? Możliwości są nieskończone, szczególnie jeśli poszukiwania i zakup prezentu odbywają się w Internecie. W sieci nie sposób nie znaleźć doskonałego prezentu na Dzień Matki!

Do It Yourself – prezent zawsze na czasie

Z czego każda mama ucieszy się najbardziej? To proste! Z prezentu, w który dziecko włożyło czas, serce i swój zapał. Prezenty samodzielnie wykonane cieszą się ogromnym powodzeniem – dzieci uwielbiają je przygotowywać, a dodatkowo są stosunkowo niedrogie w przygotowaniu. Mamę zachwyci na przykład samodzielnie wykonana zapachowa świeca, a także laurka z odręcznie napisanymi życzeniami. Dzieci kochają także wręczać rodzicom własnoręcznie przygotowane wycinanki z papieru i różnego rodzaju ozdoby. Kolorowy, piękny lampion, do którego można włożyć świeczkę? Figurka z modeliny lub gliny? A może coś bardziej praktycznego – samodzielnie pomalowane i sklejone pudełko na kosmetyki? Taki prezent na Dzień Matki wywoła uśmiech na twarzy mamy każdego dnia, zawsze wtedy, gdy mama będzie robić makijaż.

Rodzinny dzień też może być pomysłem na trafiony upominek na Dzień Matki

Wspólne spędzanie wolnego czasu to dla wielu rodzin luksus, na który nieczęsto mogą sobie pozwolić. Dlatego warto starać się chociaż szczególne okazje spędzać wyjątkowo w rodzinnej atmosferze. Do takich okazji należy między innymi Dzień Matki – aż się prosi, aby ten dzień spędzić radośnie całą rodziną poza domem! Mama na pewno chętnie zrelaksuje się z dziećmi, na przykład na długim spacerze w parku. Ciekawą opcją będzie też pełna przygód wyprawa, na przykład za miasto lub do lasu. Dzieci zachwyci na pewno wycieczka do zoo lub do cyrku. No i wreszcie – wspólny obiad w ulubionej restauracji mamy, wyprawa do cukierni na przepyszne słodycze, albo ogromne lody w pobliskiej lodziarni. Tak słodkiej okazji nie można celebrować bez słodkich pyszności!

Niech Dzień Matki będzie dla mamy prawdziwym dniem relaksu

Wciąż szukasz inspiracji na prezent na Dzień Mamy od przedszkolaka? Jeśli zamiast kupowania lub samodzielnego wykonywania prezentu wolisz coś bardziej nieszablonowego, zaproponuj, aby dziecko… pomogło mamie wykonując proste prace domowe. Może jest już na tyle duże, aby odkurzyć dom lub chociaż przetrzeć z kurzu szafki? A może własnoręcznie spróbuje umyć mamie samochód. Taka forma prezentu na Dzień Matki daje niemal nieograniczone możliwości – w domu zawsze jest coś do zrobienia. Choć jest spora szansa, że prace domowe nie zostaną wykonane w pełni perfekcyjnie, taki upominek na Dzień Matki od przedszkolaka na pewno rozczuli każdą mamę.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here