Ogrzewanie podłogowe? Grzejniki? A może jedno i drugie?

0
1332

Coraz częściej w mieszkaniach domach czy też miejscach publicznych spotkać się można z brakiem grzejników. Ten trend wynika nie tylko z designerskiego podejścia do aranżacji wnętrz, ale także ze względów ekonomicznych. Dyskusji na temat tego, jakie ogrzewanie montować, jest dość dużo i najczęściej pojawiającą się opcją jest inwestycja w ogrzewanie podłogowe, wybór tradycyjnych grzejników a także łączenie tych dwóch różnych metod. Każda z nich ma bowiem swoje wady i zalety, a najważniejsze z nich powinny zamykać się w bilansie i użytkowym, i ekonomicznym. O estetyce można pomyśleć na dalszym etapie rozważań.

Jakie ogrzewanie wybrać?

Z pewnością większość z nas nadal przekonana jest do tradycyjnych grzejników, które coraz częściej występują również w niezwykle designerskich kształtach i różnych kolorach. Ogrzewanie podłogowe dla wielu osób jest jeszcze nowością, ale przekonujemy się powoli do tej innowacji, bo jest wygodna, a ciepło pod stopami daje niesamowite wrażenie. To sprawdza się zarówno wtedy, gdy na podłodze położymy dedykowane panele, wykładziny, ale również z zasady zimne kafelki. Na https://www.aquateam.pl/oferta/ogrzewanie/ogrzewanie-podlogowe-i-plaszczyznowe-wyposazenie/ możesz poznać szczegóły dotyczące systemów ogrzewania podłogowego.

Tradycyjne grzejniki od ogrzewania podłogowego różni przede wszystkim ruch ogrzanego powietrza – czyli tak zwana konwencja. W tym drugim przypadku mówimy o oddawaniu ciepła przez promieniowanie. Powietrze rozkłada się w kierunku pionowym od dołu. W takim wypadku stopom będzie zdecydowanie cieplej niż głowie.

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe?

Wiele osób decyduje się na montaż ogrzewania podłogowego ze względów estetycznych, ale warto pamiętać, że takie rozwiązanie zdecydowanie dłużej utrzymuje odpowiednią temperaturę i oddaje ją równomiernie. W efekcie jest po prostu cieplej nawet po wyłączeniu ogrzewania. Poza tym ogrzewanie podłogowe sprawdza się, gdy w domu mieszkają alergicy. Tego typu instalacja ma także pewne wady. Montaż jest zdecydowanie droższy niż tradycyjne rozwiązania. Poza tym przy ogrzewaniu podłogowym należy zainwestować w taki rodzaj podłogi, który jest jemu dedykowany. Z zasady te panele, płytki czy wykładziny też są droższe. Podłogówka w ogóle nie wchodzi w grę, jeśli zamierzamy postawić na parkiet. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na zamontowanie dwóch różnych systemów. Grzejniki umożliwiają płynną regulację temperatury w każdym wnętrzu niezależnie od ogólnych ustawień, nie ograniczają również tego, jak wykończymy podłogę oraz jak i gdzie oraz ile postawimy mebli lub położymy dywanów. Warto więc dobrać system do swoich potrzeb i cieszyć się temperaturą i warunkami takimi, jak lubimy. Dzięki technologii i ogrzewanie podłogowe, i grzejniki są rewelacyjnym wyjściem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here