Biżuteria pozłacana a złota – w czym tkwi różnica?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, czym jest biżuteria złota i srebrna. Coraz częściej spotykamy się ze stwierdzeniem „biżuteria pozłacana”, która notabene stała się bardzo modna i jest często kupowana. Nie do końca zdajemy sobie jednak sprawę, w czym tkwi różnica i czy w ogóle warto kupować taki rodzaj biżuterii.

Biżuteria, która zdobi ciało

Kobiety lubią błyskotki, już Marilyn Monroe śpiewała, że diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety. W tym zdaniu bynajmniej nie chodziło o materialny charakter i posiadanie, ale o pewien szyk i elegancję, jaką kobiecie dodaje biżuteria. Nie ma chyba wątpliwość, że biżuteria pozłacana, złota czy srebrna to ważny element ozdobny ciała. Ubogaca stylizację i całościowo ją zamyka – a zwłaszcza przy kreacjach z głębokim dekoltem jest niezbędna. Kobiety chcą mieć biżuterię na każdą okazję, ale nie oszukujmy się, jest to dość kosztowny wydatek. O ile na biżuterię srebrną może pozwolić sobie wiele kobiet, bo jest stosunkowo tania, to ta złota nie jest osiągalna dla każdej pani, a już na pewno nie w większych ilościach. Biżuteria pozłacana jest swego rodzaju trikiem i tańszym zamiennikiem, który sprawia, że złoto jest bardziej dostępne i przystępne.

Złota czy biżuteria pozłacana? Którą wybrać?

Złoto jest drogie, a czasem trudno wyobrazić sobie daną stylizację bez tego finalnego efektu zdobiącego w postaci złotej biżuterii. Można ją z powodzeniem zastąpić biżuterią pozłacaną, której korpus jest srebrny a ona sama tylko lekko z wierzchu jest pomalowana prawdziwym złotem. W ostatecznym efekcie nie widać znaczącej różnicy pomiędzy tym co złota, a co tylko pozłacane. Taką biżuterię można kupić na przykład na Filigree.pl. Takie rozwiązanie coraz częściej swoim klientom i klientom proponują duże i znane marki, a taka biżuteria cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W większości przypadku biżuteria ma zachwycać efektem końcowym, a nie ilością karatów (choć są i tacy, dla których ma to ogromne znaczenie).

Wybrać właściwy rodzaj

Biżuterię pozłacaną powinny wybierać także osoby, które mają uczulenie na złoto, a ilość zawarta tego szlachetnego materiału na błyskotkach nie powinna powodować zbyt dużych odczynników alergizujących. Pozłacane wyroby jubilerskie często odznaczają się ciekawszym wyglądem i bardziej ozdobną formą. Po co więc kupować złotą biżuterię, skoro ta pozłacana jest tak efektowna i niemalże nie widać różnicy między „prawdziwą”, złotą biżuterią? Niekiedy biżuteria pozłacana się ściera, a nawet ciemnieje. Dzieje się tak, gdy nie dba się o nią we właściwy sposób lub gdy ona sama jest kiepskiej jakości. Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi jaką biżuterię wybrać, wszystko zależy od indywidualnych gustów.

[Głosów:53    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here