naczynia

Zastawa stołowa to jeden z czynników wpływających na atrakcyjność podawanych posiłków. Serwis obiadowy powinien być nie tylko piękny, ale i ponadczasowy, wytrzymały, praktyczny. Także w psim świecie miski na wodę i pokarm dostępne są w wielu ciekawych wariantach.

Zastawa stołowa – sposób na piękne podanie posiłku

Posiłki spożywane wspólnie z bliskimi to bardzo przyjemny moment w ciągu dnia. Stanowią okazję do rozmów i cieszenia się swoją obecnością. Bez względu na to, czy jest to dzień świąteczny czy powszedni, posiłek będzie smakował znacznie lepiej, kiedy podany zostanie na pięknej zastawie stołowej. Podobnie rzecz ma się w psim świecie. Dlatego miłośnicy czworonogów wybierając zastawę dla siebie, nie powinni zapomnieć o swoim pupilu i odwiedzić stronę https://fera.pl/miskidlapsa/. Więcej na ten temat niżej.

W skład zastawy stołowej wchodzą wszelkiego rodzaju talerze i talerzyki, sztućce i naczynia na napoje. To także naczynia do serwowania posiłków, w tym m.in. wazy, półmiski, salaterki, kompotierki, karafki i dzbanki. Skład zastawy stołowej różni się w zależności od rodzaju i ilości serwowanego posiłku oraz lokalnych obyczajów.

Niezwykle ważne, aby serwis obiadowy łączył w sobie praktyczność, funkcjonalność z ciekawym designem. Wśród serwisów obiadowych niezmiennie króluje porcelana. To elegancki i szlachetny materiał, który nigdy nie wychodzi z mody. Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie zastawy obiadowe bez tradycyjnych zdobień, w oryginalnych kształtach, jednolitej kolorystyce. W wielu sklepach istnieje możliwość łączenia ze sobą różnych kolorów. Tak ogromny wybór to gwarancja, że znajdzie się zestaw idealnie trafiający w nasz gust. Ogromną zaletą jest możliwość mycia brudnych naczyń w zmywarce bez obawy, że zostaną uszkodzone.

Psie miski – odpowiednik zastawy stołowej

Każdy miłośnik psów zdaje sobie sprawę, że jego pupil smaczniej zje, kiedy poda się mu posiłek w ciekawej misce. Odpowiednie serwowanie pokarmu może zachęcić psa do jego spróbowania. Miski łączą w sobie coraz częściej praktyczność i estetyczny wygląd. Szeroka gama kolorystyczna, rozmaite kształty, rozmiary i materiały, z jakich zostały wykonane, sprawiają, że z powodzeniem dopasuje się je nawet do wnętrza mieszkania. Wraz z rośnięciem psa pamiętać trzeba o zmianie miski. Naczynie powinno rosnąć razem z nim. Na początek najlepsze będą miski z bardziej płaską powierzchnią.

Oprócz zwykłych, pojedynczych misek wybierać można też spośród podwójnych i na podwyższeniu – specjalnym stelażu. Ciekawym rozwiązaniem są automaty na karmę lub wodę. Zapewniają dodatkowy komfort psu – nie ślizgają się – i opiekunowi – ograniczają zabrudzenia podłogi, zapewniają podkładki pod miski. Uzupełnieniem codziennych misek są pojemniki do przesypywania karmy i miski turystyczne, w jakie powinni się wyposażyć opiekunowie podróżujący z pupilami.

Miska dla psa – z czego może być wykonana?

Do wyboru mamy miski plastikowe, ceramiczne, metalowe. Pierwsze są najgorszym rozwiązaniem. Mimo że są dostępne w wielu modelach i łatwe do mycia, nie wystarczają na długo. W powstałych pęknięciach rozwijają się drobnoustroje. Przez to miska wymaga częstej wymiany. Lepsze są naczynia metalowe ze stali nierdzewnej, odporne na zadrapania, co podnosi ich higieniczność. Cechuje je łatwość w czyszczeniu – nadają się do mycia w zmywarce. Miski ceramiczne to chyba najlepszy wybór. Są najbardziej higieniczne, wytrzymałe i najcięższe – nie będą ślizgać się po podłodze. Łatwo się je myje i czyści. Nie zmieniają smaku posiłku.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here