Męska teczka

Modna, skórzana aktówka, wykonana ze skóry naturalnej sprawdzi się nie tylko w pracy. To praktyczny gadżet, z którego korzystają na co dzień nauczyciele, prawicy oraz managerowie. Czy męska teczka może współcześnie stać się zamiennikiem dla sportowej torby na ramię?

Skórzana teczka to popularny od lat dodatek, towarzyszący mężczyznom przede wszystkim w pracy. Jej uniwersalna konstrukcja łączy w sobie funkcjonalność, wygodę oraz elegancję. Doskonale uzupełnia ona każdą stylizację, w której na pierwszym planie znajduje się garnitur. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek z Gentle-Man.pl, którymi warto się kierować podczas jej wyboru. Podpowiadamy, jakie elementy powinna posiadać oraz w jaki sposób należy ją łączyć z innymi elementami biznesowego stroju.

Męska torba na ramię w wersji business

Jak sama nazwa wskazuje, aktówka stworzona została w celu przenoszenia dokumentów i na samym początku właśnie taką funkcję pełniła. Współczesne modele tych męskich, skórzanych toreb zostały mocno udoskonalone, zyskując przede wszystkim na funkcjonalności oraz różnorodnym designie, stając się męskimi dodatkami do zadań specjalnych. Wprawdzie bezpieczne przechowywanie dokumentów nadal jest bardzo ważną kwestią, jeśli o męskie aktówki chodzi, jednak nie jest to jedyna funkcja, jaką one spełniają.

Mimo wszystko to właśnie rozmiar dokumentów decyduje najczęściej o tym, jaką wielkość mają męskie teczki. Z reguły świetnie mieszczą one format A4, część z nich natomiast została przystosowana do noszenia laptopa oraz notebooka. By męska torba w wersji business (bo tak śmiało możemy nazywać aktówkę) jeszcze lepiej spełniała swoją funkcję pomocnika w pracy, producenci prześcigają się w pomysłach na jej udoskonalenie. Dodatkowe kieszenie, schowki z przeznaczeniem na męski portfel, telefon komórkowy, notes lub długopisy sprawiają, że męska aktówka staje się doskonałym towarzyszem w pracy oraz podczas służbowych spotkań.

Męska torba

Fot. Męska torba na ramię od Gentle-Man.pl

Jaka męska aktówka będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia?

Przy wyborze męskiej aktówki najważniejszym kryterium wyboru powinien być materiał, z którego wykonano dodatek. Im bardziej solidny, tym większa szansa, że pozostanie z nami na wiele sezonów. Najlepiej, by męska teczka powstała ze skóry naturalnej – materiału wytrzymałego, odpornego na uszkodzenia i przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji – o nienagannym wyglądzie.

Alternatywą dla aktówki ze skóry naturalnej będzie męska teczka wykonana ze skóry ekologicznej, choć warto pamiętać, że będzie ona znacznie mniej wytrzymała od tej wykonanej ze skóry naturalnej. Na rynku dostępne są także aktówki wykonane z materiałów syntetycznych, jednak w sytuacjach biznesowych mogą one być zbyt mało eleganckie.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że niegdyś męskie aktówki były pozbawione uchwytów. Współcześnie większość modeli posiada często zarówno uszy, jak i pasek na ramię (często dopinany). Dzięki tym udogodnieniom męską teczkę można doskonale dopasować także do innych stylizacji, wykorzystując ją w wielu sytuacjach. W ofertach sklepów z galanterią skórzaną panowie znajdą wiele modeli modnych aktówek – między innymi zapinanych na napy, czy zamek błyskawiczny. Stylowej aktówki warto poszukać w ofertach sklepów internetowych (np. gentle-man.pl).

Jak nosić aktówkę w stylizacji biznesowej?

Warto poświęcić czas na dobór odpowiedniej aktówki – tak, by jak najlepiej komponowała się z całością stylizacji, najczęściej z garniturami. Stawiając na klasyczne wzory i kolory – na przykład męską aktówkę wykonaną z czarnej lub brązowej skóry licowej zyskujemy dobry wygląd i gwarancję stylu. W przypadku eleganckiej stylizacji warto dobierać aktówkę do pozostałych elementów męskiej galanterii skórzanej – na przykład paska do spodni i butów.

Przeważnie jedynymi ozdobami, jeśli chodzi o aktówki, są delikatne przeszycia i metalowe elementy wykończeniowe. Na tego typu detalach warto poprzestać – im bardziej uniwersalny dodatek, tym większa pewność, że produkt będzie służyć właścicielowi przez wiele sezonów, doskonale prezentując się zarówno w pracy, jak i podczas spotkań biznesowych i delegacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here