Monitor dla gracza 144 Hz

Kolejny rok z rzędu urządzenia gamingowe cieszą się ogromną popularnością, a co za tym idzie, pojawiają się kolejne, jeszcze lepsze modele dla graczy na każdym poziomie wtajemniczenia. Monitor dla gracza 144 Hz to jeden z najpopularniejszych wyborów w 2022 roku dla graczy niezależnie od budżetu czy wielkości monitora, na jaką się decydują. Czy faktycznie warto go wybrać? Co daje używanie monitora 144 Hz w porównaniu z innymi modelami?

Monitor 144 Hz — w jaki sposób wpływa na rozgrywkę?

Głównym parametrem w tego typu monitorach jest częstotliwość odświeżania ekranu, która wynosi dokładnie 144 Hz. To właśnie ona odpowiada za to, ile razy w ciągu jednej sekundy dojdzie do odświeżenia wszystkich pikseli na ekranie monitora. Przez wiele lat standardem były monitory z odświeżaniem wynoszącym do 60-70 Hz. I chociaż są one nadal w ofercie, to wypadają o wiele gorzej. Dlaczego? To, jak często ekran się odświeża, wpływa na to, ile maksymalnie FPS uruchomisz podczas rozgrywki. A im większa liczba klatek na sekundę, tym płynniejszy i bardziej dynamiczny obraz z gry pojawia się na monitorze.

Jaki monitor 144 Hz wybrać? Krótko o dostępnych wariantach

Monitory do grania 144 Hz różnią się między sobą przede wszystkim rozmiarem. To dobra informacja dla wszystkich graczy, ponieważ każdy znajdzie model zgodny z jego wymaganiami i ustalonym budżetem. Najmniejsze urządzenia zaczynają się od 24”, ale największą popularność zyskał monitor 27 cali 144 Hz. Wszystko dlatego, że to optymalna wielkość dla wielu graczy, która jednocześnie nadaje się do wykonywania też innych obowiązków. A jakie największe monitory są dostępne w tej konfiguracji? Powyżej 45 cali, a sięgające nawet 50 cali.

Monitor dla gracza 2022 — czy 144 Hz to nadal dobry wybór?

Nowości na rynku dla graczy pojawiają się nieustannie, ale prawda jest taka, że monitory 144 Hz przez cały czas pozostają najchętniej wybieranymi urządzeniami. Wszystko dlatego, że każdy gracz znajdzie taki monitor idealnie dopasowany do jego potrzeb. Zakrzywiony ekran, ultra szeroki monitor, niewielkie gabaryty czy ograniczony budżet — niezależnie od tego, czym kierujesz się przy zakupie, monitor 144 Hz w takim wariancie będzie dostępny. W 2022 roku zdecydowanie warto w dalszym ciągu sięgnąć po taki monitor do grania i przez najbliższe lata nie ulegnie to zmianie.

Podsumowanie

Monitor dla gracza 144 Hz to świetny wybór, z którego będzie zadowolony niemal każdy gracz. Wysoka częstotliwość odświeżania sprawia, że maksymalnie wykorzystasz potencjał dobrej karty graficznej i wydajnego procesora, i bez problemu odpalisz gry na najwyższym FPS. Co więcej, to Ty dopasowujesz monitor 144 Hz do swoich wymagań, a szeroki wybór sprawia, że na pewno znajdziesz idealny model dla siebie.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here