Nowoczesne ruchome rusztownia

Jak wybrać właściwe rusztowanie? To zależy od tego, co chcemy osiągnąć i w jaki sposób zamierzamy działać. Wskazujemy na te cechy rusztowań, które sprawiają, że każde z nich będzie odpowiednie dla danej pracy.

Rusztowania dla Twojego projektu

Chcielibyśmy pokazać kilka wzorcowych przykładów niezbędnego w wielu pracach budowlanych narzędzia, jakim są rusztowania. Dla celów prezentacji skupiliśmy się na rusztowaniach ruchomych Krause, ponieważ produktom tej firmy trudno zarzucić cokolwiek, trudno znaleźć ich słabe strony, zatem reprezentują te wysokie normy, o które nam chodzi. Rusztowania – rusztowania-krause.dmn.pl: tu znajdziemy opisywany sprzęt.

Przykłady sprawdzonych rusztowań Krause

Podzieliliśmy rusztowania na główne rodzaje, aby tym łatwiej czytelnik i budowniczy znaleźli odpowiedni wzorzec dla siebie; w przypadku poniższych trzech typów rusztowań zwrócimy uwagę na rozwiązania, które stawiają ten sprzęt w czołówce na rynku.

Małe rusztowanie do domu

Ten typ jest wybierany najczęściej przez ekipy remontowe oraz właścicieli domów. Niewielkie rozmiary sprawiają, że małe rusztowania nazywane są także podestami. Rusztowania te można łatwo transportować i przechowywać, dowieźć na każde miejsce – są składane. Mimo iż przeznaczone głównie do prac wewnątrz pomieszczeń, to najlepsze z nich będą stabilne także przy umiarkowanej nierówności terenu. Takie niewielkie rusztowania do domu są używane zamiennie z drabinami, lecz posiadają więcej zalet funkcjonalnych.

Rusztowanie uniwersalne

Różne wysokości posiadają rusztowania uniwersalne, standardem jest rusztowanie liczące sobie około 3 metrów, które można rozbudować. Rozstaw podstawy rusztowania jest więc tu większy i zazwyczaj korzystamy z nich na zewnątrz. Ponieważ ten rodzaj rusztowań pozwala na wykonywanie prac na dużych wysokościach, szczególnie ważne staje się bezpieczeństwo. Zostaje ono zapewnione przez odpowiednią konstrukcję i testy wytrzymałościowe materiałów. Ponadto rusztowania uniwersalne są zazwyczaj segmentowane, więc jeśli tylko zadbamy o stabilność, to granicę rozbudowywania rusztowania wzwyż znajdziemy naprawdę wysoko, gdyż możemy nadbudowywać nad każdym podestem nowy, co w wyniku daje możliwość operowania nawet na wysokości kilku pięter.

Rusztowanie konserwatorskie

Rusztowania konserwatorskie są stosowane zarówno przez budowniczych jak i osoby dbające o wygląd fasad lub nawet konserwatorów zabytków (wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz). Pozwalają na nieprzerwaną pracę przez wiele godzin, ponieważ ich podesty są obszerne, a zabezpieczenia sprawiają, że czujemy się na nich bezpiecznie. Proszę sobie wyobrazić pracę konserwatora fresków w dawnym pałacu – posługuje się on pędzlem stojąc na rusztowaniu, musi więc dokonywać bardzo precyzyjnych ruchów ręką przez długi czas. Rusztowania konserwatorskie są więc najwygodniejsze.

A do rusztowania – drabina!

Rusztowanie pozwala na znacznie większą swobodę wykonywania praca na wysokościach niż drabina, lecz w wielu sytuacjach drabina w zupełności wystarczy. Drabiny – alve.pl – może stanowić tu wyznacznik jakości.

Zdarzają się również i takie okoliczności, w których nawet najlepszy kierownik budowy nie będzie do końca zdecydowany: wybrać rusztowanie czy drabinę? Jednak zwykle wybór jest prosty i zostaje rozstrzygnięty przez rodzaj podejmowanych prac i miejsce, w którym są prowadzone.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here