Modne dekoracje komunijne

Uroczystość z okazji I Komunii Świętej to wyjątkowe wydarzenie. Unikalny charakter czasu spędzonego w rodzinnym gronie warto podkreślić poprzez odpowiednio dobrane dekoracje komunijne. Niezależnie od tego, czy przyjęcie odbywa się w domu, czy na specjalnie przygotowanej sali, ozdoby są wyjątkowo istotnym elementem. Zaleca się dobrać wszystkie akcesoria tak, aby stworzyć spójną i elegancką aranżację. W jaki sposób wybierać tego typu przedmioty?

Styl i motyw przewodni

Sale aranżowane na czas komunii zazwyczaj ozdabiane są zgodnie z wybraną kolorystyką i motywem. Ze względu na charakter wydarzenia, bardzo często pojawiają się tutaj wątki związane z religijnymi symbolami. Wśród dekoracji komunijnych odnaleźć można przedmioty z wizerunkami hostii, aniołów lub Ducha Świętego. Pojawiają się tu również motywy z rysunkami przedstawiającymi dzieci przystępujące do komunii. Warto upewnić się, że wszystkie elementy będą komponowały się ze sobą kolorystycznie. Na komunijnych stołach króluje biel. Może jej towarzyszyć kolor srebrny lub złoty. Wiele osób decyduje się również na dekoracje komunijne z imieniem dziecka, które przystępuje do sakramentu. Jednym z wyjątkowo modnych aktualnie stylów podczas tego typu uroczystości jest styl minimalistyczny. Dzięki białym ozdobom z delikatnymi dodatkami, bez problemu stworzyć można wyjątkowy wystrój.

Jakie dekoracje wybrać?

Wśród najważniejszych ozdobnych elementów pojawiają się obrusy, serwetki, świece, wazony, wieńce kwiatów i wizytówki z imionami gości. Wśród obrusów odnaleźć można wiele ciekawych propozycji, których zaletą jest łatwość czyszczenia. Dobrym pomysłem z pewnością będzie zarówno prosty, biały egzemplarz, jak i model ze zdobieniami. Dekoracje komunijne warto dopasować do stylistyki stołowych nakryć. Zarówno talerze, jak i sztućce powinny komponować się kolorystycznie z dekoracjami. Dla podkreślenia wyjątkowego charakteru, warto umieścić na sali ozdobne wazony, do których wstawione zostaną cięte, białe kwiaty. Szczególną popularnością cieszą się przezroczyste wazony szklane. Na stole nie powinno zabraknąć również nastrojowych świec z nawiązującymi do wydarzenia wzorami. Wizytówki i ustawione przy nakryciach podziękowania dla gości uważane są za jedne z najważniejszych dekoracji komunijnych. Dobrze, jeśli będą utrzymane w tej samej stylistyce, co wybrane ozdobne serwetki. Odpowiedni dobór ozdób na komunię nada uroczystości unikalnego charakteru. Podkreślenie doniosłości wydarzenia i stworzenie przyjemnej atmosfery sprawią, że przyjęcie zostanie na długo zapamiętane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here