Modny salon w stylu boho

Piękny salon to marzenie każdego, kto zabiera się za aranżację pokoju dziennego. Szuka się bowiem rozwiązań, które pomogą stworzyć przyjazne dla użytkowników miejsce do relaksu lub spotkań towarzyskich.

Wszechobecny minimalizm nie zawsze bywa ciepły i przytulny. Ciekawą opcją jest zatem wykorzystanie elementów boho, które ożywiają nowoczesne wnętrza, sprawiając, że salon nabiera wyrazu oraz olbrzymiej funkcjonalności.

Co wyróżnia styl boho w aranżacji wnętrz? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Styl boho w wystroju wnętrz – co to takiego?

W przypadku boho trudno mówić o jednym, precyzyjnie skodyfikowanym stylu. To bardziej zespół wskazówek oraz współistniejących elementów, które mają za zadanie budować przytulną, praktyczną przestrzeń o sporych walorach dekoracyjno-reprezentacyjnych.

Co wyróżnia styl boho? Na początku może on sprawiać wrażenie subtelnego nieładu. W końcu jego nazwa wywodzi się od artystycznej bohemy, a genezy tego nurtu aranżacyjnego trzeba szukać w paryskich ogródkach i restauracjach początku XX wieku.

We współczesnych modnych pomieszczeniach pojawiają się zatem mocno zróżnicowane elementy wyposażenia, jak wygodne meble – tapicerowane, drewniane lub rattanowe. Chętnie wprowadza się rozmaite tkaniny, w wielobarwne wzory. Mile widziana jest także roślinność, co zbliża ten styl do eko-architektury.

We wnętrzach boho stawia się na jasne barwy. Mogą to być na przykład neutralne beże, biele lub jasne brązy.

Wszystko razem ma budować miejsce o sporych walorach estetycznych, naprawdę przyjazne dla wszystkich użytkowników.

Najmodniejsze meble w stylu boho

Meble w stylu boho do salonu mogą przyjmować rozmaite formy. Z jednej strony bywają to zestawy wypoczynkowe o minimalistycznej bryle, jak te dostępne na stronie iHome24.pl. Zazwyczaj są to produkty tapicerowane, na których dodatkowo układa się ozdobne poduszeczki.

Z drugiej w wielu salonach umieszcza się meble w stylu kolonialnym z drewna lub rattanu, o historyzującej, ozdobnej formie. Na siedziskach układa się wówczas miękkie poduchy, które podnoszą komfort siedzenia i sprawiają, że w salonie spędza się z przyjemnością znacznie więcej czasu.

Nieodzowne dodatki – na co najlepiej postawić?

Oprócz mebli w salonie muszą koniecznie pojawić się dodatki, czyli prawdziwa wisienka na torcie aranżacji. Boho kocha tekstylia, więc salon nie może się obyć bez dywanów i zasłon. Mogą być one dekorowane rozmaitymi etno wzorami. Świetnie sprawdzają się na przykład tkaniny w geometryczne plecionki.

Trudno też wyobrazić sobie salon boho bez kwiatów i roślin zielonych. Ustawia się je w wielobarwnych wazonach. Wiele osób wprowadza też doniczki w rozmaitych kształtach i kolorach. Dzięki temu salon staje się pięknym połączeniem pokoju dziennego i całorocznego ogrodu.

Styl boho nastawia się na indywidualizm. Dlatego w pomieszczeniach wpisujących się w ten nurt nie stroni się od prywatnych drobiazgów i pamiątek, zbieranych przez przy rozmaitych okazjach. To buduje klimat i sprawia, że wnętrze staje się jeszcze przyjaźniejsze dla ludzi.

Wnętrza w stylu boho – salon na miarę domowników

Boho jest stylem bliskim użytkownikom i ich potrzebom. Z tych też względów znajduje tak szerokie grono zwolenników, którzy widzą w nim bardziej ludzkie oblicze aranżacji wnętrz, która wykorzystuje to, co najlepsze w nowoczesnych trendach, dodaje do nich nieco ponadczasowych dekoracji, by stworzyć przytulne miejsce do wypoczynku i relaksu dla wszystkich domowników.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here