Mity dotyczące pielęgnacji cery

Najprawdopodobniej nie znajdziemy wśród nas osoby, która jest w stu procentach zadowolona ze swojej cery i kondycji skóry twarzy. Każdy z nas ma jakieś swoje małe kompleksy. Na szczęście większość z nich możemy zniwelować w domowym zaciszu, bez interwencji lekarza dermatologa czy też profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych.

Rynek kosmetyków drogeryjnych jest na szczęście bardzo urozmaicony i każdy z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Na półkach znajdziemy między innymi kosmetyki wegańskie, w 100% naturalne, oparte na niepowtarzalnych kompozycjach substancji aktywnych.

Przed wyborem któregokolwiek z kosmetyków, musimy właściwie określić potrzeby naszej skóry i prawidłowo wskazać przyczyny złej kondycji skóry.

Każda skóra bez względu na to jaki rodzaj cery mamy, sucha, mieszana czy tłusta potrzebuje nawilżenia. Niestety do niedawna rozpowszechniany był mit, iż nawilżenia wymaga tylko cera sucha. Nic bardziej mylnego, skóra tłusta również musi być nawilżona, z tym że skład takiego kremu będzie zupełnie inny niż dla cery suchej czy mieszanej, jednak będzie spełniał swoje podstawowe przeznaczenie, nie zapychając porów i nie prowadząc do dodatkowych niedoskonałości.

Drugim nieodłącznym elementem codziennej pielęgnacji twarzy jest aplikacja kremu przeciwsłonecznego, bez względu na pogodę o raz porę roku.

Kremy z filtrem do twarzy

Ochrona przeciwsłoneczna twarzy latem to obowiązek, tak samo jak w pozostałe pory roku. Tutaj trzeba obalić kolejny mit dotyczący pielęgnacji skóry twarzy. Krem z filtrem do twarzy to absolutna podstawa, ponieważ promienie ultrafioletowe są emitowane przez słońce przez cały rok, nie tylko latem. Jedyna różnica między latem a pozostałymi porami roku to taka, że nasza ekspozycja na światło słoneczne jest dużo większa niż w pozostałe pory roku.

Wybierając krem przeciwsłoneczny należy kierować się również kondycją naszej cery. Najlepiej zawsze sprawdzają się te o prostych, nie chemicznych składach, jak na przykład kosmetyki naturalne do opalania ze sklepu eenymeeny.eu.

Jakie korzyści płyną z codziennej pielęgnacji, w której występuje krem przeciwsłoneczny? Przede wszystkim chroni przed fotostarzeniem, skóra długo dłużej pozostaje młoda, dużo później pojawiają się zmarszczki, a niekiedy wprowadzenie kremu z wysokim SPF prowadzi do spłycenie zmarszczek, które już pojawiły się na naszej twarzy.

Krem z filtrem może pełnić również rolę kremu nawilżającego, w ten sposób nie tylko jednym kosmetykiem skórę nawilżymy oraz ochronimy, ale również zaoszczędzimy sporo czasu i pieniędzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here