Leasing samochodu ciężarowego

0
1428

Dynamika polskiej branży leasingowej w przypadku transportu ciężkiego, w pierwszej połowie 2019 roku zwiększyła się o 4,4%. Oznacza to, że więcej przedsiębiorców zdecydowało się na skorzystanie z leasingu, rozbudowując swoją flotę ciężarówek. Dlaczego? 

Więcej zwolenników leasingu ciężarówek

Od stycznia do czerwca 2019 w polskich wydziałach komunikacji zarejestrowano 41942 samochody dostawcze. To o niemal 2900 sztuk więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Nie wszyscy przedsiębiorcy zdecydowali się na kupno pojazdu. Obecnie coraz więcej przedsiębiorców decydując się na powiększenie floty pojazdów ciężarowych, bierze leasing. Jak wynika z raportu Związku Leasingu Polskiego, łączne aktywa sfinansowane przez firmy leasingowe w przypadku transportu ciężkiego zwiększyły się z 10,4 do 10,8 mld zł w pierwszej połowie 2019 w porównaniu z pierwszą połową roku 2018. To oznacza, że na drogach pojawiły się leasingowane ciężarówki o większej niż w ubiegłym roku wartości. 

Skąd rosnąca popularność leasingu samochodów ciężarowych?

Powodów, dla których przedsiębiorcy decydują się na leasing samochodu ciężarowego, jest  kilka. Pierwszym z pewnością jest brak wystarczających środków na sfinansowanie zakupu wartego kilkaset tysięcy złotych. Kolejnym powodem jest dynamicznie zmieniające się prawo dotyczące m.in. emisji spalin przez samochody ciężarowe. Zakup kilkuletniego ciągnika może okazać się nieopłacalny w kontekście zmiany przepisów lub prowadzenia działalności na terenie państw, gdzie przepisy są od polskich znacznie bardziej restrykcyjne. Innym ważnym powodem, dla którego coraz więcej firm decyduje się na leasing ciężarówek, jest rosnąca dostępność tego narzędzia.

Leasing samochodu ciężarowego prosty jak osobówki

Jasne zasady, na jakich można z profesjonalną firmą podpisać umowę leasingową na ciężarówkę, są analogiczne do tych, jakimi rządzi się leasing osobówek. Okres umowy określany jest na podstawie stawki amortyzacji, a załatwieniem wszelkich formalności zajmuje się firma leasingowa. Obieg dokumentów potrzebnych do podpisania umowy może odbywać się w całości drogą elektroniczną. Dopiero pozytywna weryfikacja jest powodem do osobistej obecności przedsiębiorcy przy podpisaniu umowy. Co więcej, firmy leasingowe oferują także możliwość zarejestrowania i ubezpieczenia pojazdu, co zdejmuje z przedsiębiorcy kolejny czasochłonny obowiązek. Ubezpieczenie także nie musi być opłacone od razu, bo wśród najlepszych, funkcjonujących od lat na rynku firm, oferowana jest opcja włączenia kwoty ubezpieczenia w ratę leasingu.

Również warunki, na jakich leasing jest udzielany, są bardzo korzystne dla firm. W zależności od zasobności portfela, można uzyskać nawet 100% dofinansowania bez wkładu własnego, a spłatę rozłożyć na raty równe, malejące lub sezonowe w przypadku niektórych branż. Wypełnienie wniosku on-line to kilka minut, a korzyść z leasingu ciężarówki może przełożyć się na realne zwiększenie możliwości firmy oraz jej obrotów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here