Herbaty czarne - właściwości

Spożywając różnego rodzaju napoje i wywary, powinniśmy mieć świadomość, jakie korzyści dają nam dane produkty. Mając wiedzę na temat właściwości poszczególnych składowych, możemy odpowiednio dopasować nasze nawyki do tego, aby dostarczać swojemu organizmowi nie tylko smaczne, ale i właściwe dla niego substancje.

Klasyczny smak czarnej herbaty

Zapewne w domach każdego z nas przynajmniej kilka razy w życiu gościły herbaty czarne. Jest to idealny dodatek zarówno do naszych posiłków, jak i przyjemne uzupełnienie czasu spędzonego z najbliższymi. Wiele osób nie wyobraża sobie chwil z książką, wygrzewania się przed kominkiem, lub oglądania ulubionego serialu bez dodatku w postaci czarnej herbaty. Nic więc dziwnego, że jesteśmy jednym z państw europejskich pijących najwięcej tego wywaru. Więcej herbaty od Polaków piją już tylko mieszkańcy Wielkiej Brytanii oraz Irlandczycy.

Herbaty czarne posiadają również cenne właściwości dla naszego organizmu. Pite w odpowiednich ilościach opóźniają procesy starzenia. Działają korzystnie na układ krwionośny, poprawiając jednocześnie pracę mózgu. Dzięki zawartości taniny, herbaty czarne są niejako odtrutką po zatruciu alkoholem i metalami ciężkimi. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiedni zapas w naszych spiżarniach, by po spotkaniu ze znajomymi nie cierpieć na syndrom dnia następnego.

Herbaty nie muszą być nudne

Herbaty czarne to wbrew pozorom również różnorodność smaków. Do najpopularniejszych gatunków możemy zaliczyć chociażby Earl Grey (aromatyzowana olejkiem bergamotowym), Ceylon, zwaną również herbatą cejlońską (jest to herbata w pełni sfermentowana), Darjeeling wywodzącą się z Indii lub klasyczny Yunnan.

Wysokie spożycie herbaty w naszym kraju przekłada się na różnorodność dostępnych wariantów. W asortymencie naszego sklepu dostępna jest szeroka gama produktów. Do wyboru mamy zarówno herbaty uspokajające, jak i rozgrzewające, a także z różnymi dodatkami: malinami, żurawiną, cytryną, imbirem lub pomarańczą.

Jak widać, herbaty czarne wcale nie muszą być nudne. Odpowiednio stworzone mieszanki oraz dodatki pakowane w opakowania o gramaturze 50 g, 100 g, 200 g lub 1 kg stanowią gwarancję dobrego smaku. Jeśli masz ochotę, zakupów możesz dokonać również w naszym sklepie stacjonarnym, mieszczącym się w Skawinie, przy ul. Korabnickiej 1. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, a nasi specjaliści chętnie doradzą w podjęciu decyzji – zarówno jeśli chodzi o herbatę, jak i inne produkty dostępne w asortymencie naszego sklepu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here