Lampy stojące do salonu – klasyczne czy nowoczesne rozwiązanie?

Lampa stojąca była niegdyś niemal obowiązkowym wyposażeniem salonu. Duży abażur, solidna noga na podstawce i ciemne kolory, taki dizajn może kojarzyć się z minioną epoką. Obecnie jednak można wręcz przebierać w projektach lamp stojących, które będą pasować do każdego wystroju.

Lampa stojące – latarnie do klasycznego wnętrza

Lampa przypominająca uliczną latarnię w dawnym stylu to bardzo dizajnerski przedmiot. Nie tylko skutecznie spełnia swoją funkcję praktyczną – doświetla pomieszczenie, ale też stanowi niezwykłą ozdobę. Kawałek zewnętrza we wnętrzu. Może idealnie wkomponować się w całość aranżacji salonu. Zwłaszcza jeśli jest ono utrzymane w stylu kojarzonym z przeszłością np. w stylu francuskim lub kolonialnym. Zupełnie już „historyczny” charakter będzie mieć lampa patynowa. Takie lampy, kształtem przypominające latarnie uliczne, z miejsca przywodzą na myśl zaułki XIX-to wiecznego Londynu wieczorową porą. Ich dizajn jest naprawdę ciekawy. Zdobne klosze, lub żarówki przypominające świeczki jedynie potęgują „staroświecki” efekt. Tego rodzaju projekt uwzględnia jedną, dwie a nawet więcej żarówek. A także brak klosza, wtedy kilka żarówek w kształcie płomienia świecy nadaje zupełnie inny wyraz z pozoru tak zwykłemu przedmiotowi, jakim jest lampa. Można jednak wybrać stojącą lampę – latarnię w nowocześniejszym wydaniu, kształtem przypominającą wyżej opisane, jednak w kolorze czarnym, na cienkiej nodze i z metalowym kloszem. Taki wariant kojarzy się z przeszłością ale będzie pasować do nieco nowocześniejszych wystrojów wnętrz.

Lampa stojąca do salonu z półką – praktyczne rozwiązanie

Projektanci lamp oferują też produkty niezwykle funkcjonalne i praktyczne a zarazem ciekawie wyglądające. Można więc spotkać lampę stojącą, na której podstawie znajduje się nie pojedyncza noga  ustawiona pośrodku, tylko trzy nogi jakby taboretu, z której jedna pnie się dalej w górę i zwieńczona jest żarówką i abażurem. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, bowiem „siedzisko” to w zasadzie półka. Na niej można położyć książkę (lub książki), która akurat jest czytana, bez konieczności odkładania na regał. Lampa ta więc doskonale sprawdzi się ustawiona przy wygodnym fotelu w salonie, w którym czytelnik rozkoszuje się lekturą. Oczywiście na półeczce można postawić filiżankę herbaty, szklankę z wodą czy też spodek z ciastkami. Lampa ta jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi praktycznych. Abażur jest okrągły i wykonany z materiału. W tym modelu zdobienia ustąpiły miejsca funkcjonalności.

Lampy stojące do salonu bez abażuru – do nowoczesnych wnętrz

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem projektowym jeśli chodzi o lamy stojące, są lampy bez abażurów. Ich dizajn jest niecodzienny, zdaje się łączyć klasykę i nowoczesność. I rzeczywiście lampy bez abażurów, z odkrytymi żarówkami przypominają nieco klasyczne lampy, mają retro charakter. Możesz je zobaczyć np. w tym miejscu https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/9-lampy-do-salonu. Jednocześnie trudno je porównać z patynowymi, bogato zdobionymi lampami. Co więcej, najczęściej można je spotkać we wnętrzach nowoczesnych. Nowoczesnych i do tego raczej surowych, czyli utrzymanych w stylu loftowym lub nowojorskim, gdzie zdobienie jest oszczędne. Tego rodzaju lampy umiejscowione na jednej nodze i podstawce mogą nieco przypominać latarnię, ale też mogą się rozwidlać, podobnie nieco do kaktusa i emitować światło z dwóch żarówek. Mogą być zakończone niewielką kulą, z której „wychodzi” kilka żarówek, każda w inną stronę. Te lampy stojące do salonu są doskonałą opcją dla osób szukających niezwykłych rozwiązań w aranżacji wnętrz i dizajnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here