Kredyt gotówkowy bez BIK - gdzie szukać ofert

Po kredyt gotówkowy bez BIK warto udać się w sytuacji, gdy zła historia kredytowa utrudnia skorzystanie ze standardowych ofert pożyczek. Nie wszystkie instytucje sprawdzają bazę Biura Informacji Kredytowej i właśnie u nich można liczyć na to, że zaległości w spłacie innych zobowiązań nie wpłyną na decyzję o udzieleniu finansowania.

Dowiedz się, kto proponuje takie rozwiązania, kiedy warto z nich skorzystać i gdzie znaleźć korzystną ofertę. Sprawdź również ranking kredytów gotówkowych dostępny na Totalmoney.pl .

Kredyt gotówkowy bez BIK – na czym polega oferta?

Każdy, kto chce wziąć kredyt gotówkowy w banku lub innej instytucji, musi złożyć wniosek, który będzie poddany ocenie według określonych kryteriów. Poszczególni kredytodawcy indywidualnie określają zakres warunków, jakie klient musi spełnić, by otrzymać finansowanie. Zazwyczaj weryfikowane są następujące kwestie:

  • warunki formalne – np. odpowiedni wiek, posiadanie dowodu osobistego, stałego miejsca zamieszkania w Polsce itp.,
  • zdolność kredytowa – czyli możliwości finansowe do spłaty zobowiązania w określonej wysokości,
  • wiarygodność kredytowa – czyli dotychczasowa rzetelność w regulowaniu innych kredytów i pożyczek, która sprawdzana jest właśnie w rejestrze Biura Informacji Kredytowej.

Negatywna historia w BIK wynikająca np. z opóźnień w spłacie innych zobowiązań lub z nadmiernego zadłużenia jest częstym powodem odrzucenia wniosku o kolejny kredyt.

Kredyt gotówkowy bez BIK polega na tym, że w czasie weryfikacji wniosku klienta nie jest on sprawdzany w bazie Biura Informacji Kredytowej. Na decyzję o przyznaniu finansowania nie wpływa więc niski scoring BIK, bądź negatywne wpisy o zadłużeniu.

Czy wiesz, że…

Biuro Informacji Kredytowej jest instytucją, do której trafiają dane na temat wszystkich zaciągniętych w bankach kredytów, a także niektórych pożyczek pozabankowych. Są to dane pozytywne i negatywne, na podstawie których tworzony jest profil kredytowy poszczególnych osób dotyczący wielkości ich zadłużenia oraz terminowości w spłacie zobowiązań. Z bazy korzysta już przeszło 700 instytucji finansowych, które przekazują do niej informacje i czerpią z niej wiedzę na temat wiarygodności kredytowej swoich klientów.

Kiedy warto ubiegać się o kredyt gotówkowy bez BIK?

Z kredytów bez BIK korzystają głównie osoby mające świadomość, że ich scoring i historia kredytowa w tej bazie może być powodem odrzucenia wniosku o kolejną pożyczkę.

Przed skorzystaniem z tego rozwiązania warto więc najpierw przekonać się, czy rzeczywiście dane z Biura Informacji Kredytowej mogą utrudnić dostęp do standardowych produktów kredytowych. Jak sprawdzić siebie w BIK? To bardzo proste – wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej tej instytucji i zamówić raport na swój temat. Znajdują się w nim m.in.:

  • historia zobowiązań kredytowych i finansowych (np. z tytułu rachunków za telefon),
  • wskaźnik sytuacji płatniczej – wskazuje on ewentualne opóźnienia w płatnościach,
  • ocena punktowa BIK (tzw. scoring).

Raport w takim kształcie jest płatny (pojedynczy kosztuje 39 zł), ale pozwala uzyskać istotne informacje na temat swojego statusu w Biurze Informacji Kredytowej, a więc podjąć decyzję, czy rzeczywiście w celu uzyskania finansowania trzeba ubiegać się o specjalny kredyt gotówkowy bez BIK. W przypadku wysokiej oceny punktowej i braku opóźnień w płatnościach można spokojnie skorzystać ze standardowych rozwiązań dostępnych w bankach i instytucjach pożyczkowych.

Gdzie znaleźć kredyt gotówkowy bez weryfikacji w BIK?

Jeżeli chcesz skorzystać z kredytu gotówkowego bez BIK, niestety musisz liczyć się z tym, że niełatwo taki produkt znaleźć. W zasadzie jest to niemożliwe w jakimkolwiek banku, ponieważ każdy korzysta z usług Biura Informacji Kredytowej (instytucja ta została powołana do życia przez Związek Banków Polskich) i do tego musi trzymać się restrykcyjnych zasad oceny zdolności kredytowej.

Jedynie kilka pozabankowych firm pożyczkowych deklaruje, że nie sprawdza swoich klientów w tej bazie. Przykładem są m.in.: Tani Kredyt i Pożyczka Plus oferujące krótkoterminowe chwilówki, czy też Ferratum Bank oraz Rata na Plus proponujące ratalne pożyczki gotówkowe.

Pamiętaj jednak, że rynek kredytów konsumenckich nieustannie się rozwija i ciągle przybywa instytucji oferujących rozmaite rozwiązania finansowe. Z tego względu korzystnej oferty warto szukać w aktualnych zestawieniach najlepszych produktów. Taki ranking kredytu gotówkowego dostępny jest bezpłatnie online i możesz dzięki niemu bardzo szybko zorientować się, które oferty są obecnie najtańsze oraz poznać ich podstawowe parametry.

Obawiając się oceny swojej historii kredytowej w BIK, nie zawsze musisz szukać instytucji niesprawdzającej tej bazy. W większości przypadków firmy pożyczkowe nawet jeśli korzystają z BIK, podchodzą bardzo indywidualnie do sytuacji finansowej swoich klientów i często są w stanie zaproponować ofertę dla osób, które nie otrzymały wsparcia w banku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here