Kinkiety LED nad lustro łazienkowe – dlaczego warto je wybrać?

Oświetlenie jest niezbędnym elementem każdej łazienki. To właśnie od niego w ogromnym stopniu zależy ostateczny wygląd pomieszczenia. W zależności od tego, czy zdecydujesz się na jasne, czy bardziej nastrojowe oświetlenie, taki będzie efekt końcowy.

Szczególnie ważne w oświetleniu łazienkowym okazują się ledowe kinkiety nad lustra łazienkowe. Ich subtelny kształt i elegancka forma sprawiają, że idealnie komponują się z praktycznie każdym wnętrzem. Dodatkowo są wodoodporne, zatem sprawdzą się świetnie zarówno w domowych łazienkach, jak również tych hotelowych, firmowych, czy też biurowych.

Najlepsze oświetlenie do łazienki

Ponieważ łazienka to przestrzeń zwykle pozbawiona światła dziennego, warto stworzyć jego imitację, np. za pośrednictwem kinkietów ledowych. Jest to najlepsze dopełnienie głównego oświetlenia w łazience. Cienie ze światła ogólnego zostaną dzięki niemu zminimalizowane, a tym samym twarz stanie się lepiej doświetlona, co ułatwi poranne przygotowywanie się do wyjścia. Co więcej, kinkiety świecą intensywnym, ale nie ostrym światłem, dzięki czemu doskonale oświetlają wyznaczone miejsca, a przy tym nie drażnią oczu. Warto również wspomnieć o tym, że oświetlenie łazienkowe LED może mieć różne natężenie światła, które dostosowuje się do powierzchni łazienki. Przyjmuje się, że na metr kwadratowy powinien występować strumień około 200 lumenów.

Najlepsze oświetlenie do łazienki

Na co zwrócić uwagę przy zakupie oświetlenia łazienkowego?

  1. Parametr szczelności – ten aspekt jest szczególnie ważny właśnie w łazience. Jeśli kinkiet ma zostać zamontowany nad lustrem, czyli w okolicach umywalki, jego oprawy powinny mieć on wysoki parametr szczelności – minimum IP44 lub wyższy. Co więcej, ochroni ona przed negatywnym działaniem pary wodnej i zapewni pełne bezpieczeństwo. Jedną z takich propozycji jest lampa firmy AQForm Set Raw LED Hermetic Kinkiet. Można ją z łatwością dopasować nad praktycznie każde lustro, a jej klasa szczelności wynosi do IP54.
  2. Barwa światła – może występować zarówno w ciepłych, neutralnych, jak również zimnych odcieniach. W zależności od tego, jaką barwę wybierzesz, taki klimat będzie panował w łazience. Ciepła sprawdzi się, jeśli lubisz przytulny nastrój, natomiast zimna, jeśli wolisz nowoczesną stylistykę. Ze strony technicznej wygląda to tak, że światło ciepło ma temperaturę barwową poniżej 3300 K, neutralne – 3300-5300 K, a zimne powyżej 5300 K.
  3. Energooszczędność – tak samo, jak świetlówki kompaktowe, LED-y są również wyjątkowo energooszczędne. Wykazują bardzo niskie zużycie energii, na poziomie 0.6-0.8 W. W porównaniu z żarówkami tradycyjnymi jest to ok. 50 razy mniejsze zużycie energii. Warto również wspomnieć, że oświetlenie LED jest niezwykle trwałe – dobrej jakości żarówki są w stanie działać nawet 35 lat.
[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here