Kiedy facet powinien zatrudnić pomoc domową?

Dziś pomoc domowa to już nie ekstrawagancja, lecz standard. Kiedy warto ją zatrudnić?

Wracasz z pracy po całym dniu wykonywania żmudnych obowiązków, załatwiania spotkań, konferencji, wyjazdów, prowadzenia negocjacji. Chcesz odpocząć, ale nie możesz, bo w domu panuje totalny chaos. Ubranie z ubiegłego tygodnia leży obok fotela, w szafce brak czystych naczyń. Blat w kuchni lepi się od rozlanego wczoraj soku, kuchenka przedstawia obraz nędzy i rozpaczy. Nawet jeśli tylko w niewielkim stopniu to prawda, warto rozważyć zatrudnienie pomocy domowej. Czas zaoszczędzony na sprzątaniu można przecież spędzić przyjemniej.

Kiedy zatrudnić pomoc domową?

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele pracy wymaga utrzymanie mieszkania w czystości. Co pewien czas należy umyć okna, drzwi i framugi. Ważne jest odkamienienie urządzeń w łazience i kuchni, pozbycie się powstającego w brodziku grzyba, umycie kuchenki i piekarnika. Wszystkie te prace (oraz wiele innych) trzeba wykonywać regularnie. Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz nie tylko niekorzystną opinię wśród znajomych, ale i konieczność napraw sprzętów AGD lub nawet ich wymiany.

Aby uniknąć tego typu problemów, niezbędne jest ustalenie harmonogramu prac domowych i zarezerwowanie sobie co najmniej kilka godzin tygodniowo na ich wykonanie. Trzeba też zaopatrzyć się w niezbędne środki czystości i wiedzieć, jak się z nich dokładnie korzysta. Jeśli z jakichś powodów nie możesz lub nie chcesz tego zrobić, powinieneś zatrudnić pomoc domową.

Pomoc domowa jest co prawda kolejnym wydatkiem w domowym budżecie, jednak nie tak obciążającym, jak mogłoby się wydawać. W zależności od umowy może ona również zaopatrzyć lodówkę czy ugotować obiad. To, jak często będziesz chciał korzystać z jej pomocy, zależy tylko od ciebie – może tylko 1–2 razy w miesiącu, a może kilkakrotnie w ciągu tygodnia. Osoba pomagająca utrzymać porządek może sprzątać, prać i gotować wtedy, gdy ty jesteś w pracy. Wiele osób nie lubi obecności obcych ludzi w domu – pamiętaj jednak, że z biegiem czasu twoja pomoc może stać się niemal członkiem rodziny, osobą na którą zawsze możesz liczyć i którą obdarzysz pełnym zaufaniem.

Jak wybrać pomoc domową?

Powinna to być osoba z doświadczeniem, najlepiej posiadająca rekomendacje poprzednich pracodawców. Jeżeli ma być odpowiedzialna za stan twojego mieszkania, powinna być kreatywna, samodzielna, zorganizowana i przewidująca. Czasami warto pomyśleć o zatrudnieniu osoby, która oprócz sprzątania będzie również potrafiła gotować.

W naszych czasach poszukiwanie odpowiedniej osoby najłatwiej przeprowadzić przez Internet. Nawet najlepsza pojedyncza rekomendacja nie zastąpi zróżnicowanych obiektywnych opinii wydanych przez wielu klientów. W ogłoszeniach zamieszczany jest wiek, zakres umiejętności, sprawdzony adres mailowy i referencje. W ten sposób bez problemu znajdziemy oferty osób proponujących na przykład sprzątanie mieszkania w Poznaniu, Szczecinie czy innej miejscowości.

Wyobraź sobie, że wracasz do wysprzątanego mieszkania, możesz podgrzać smaczny obiad i odpocząć. Wszystko jest na swoim miejscu, niczego nie musisz szukać i nawet wizyta niezapowiedzianego gościa nie powoduje u ciebie paniki. To nie luksus, lecz realna możliwość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here