Dobór odpowiedniego narożnika do pokoju dziennego.

Narożniki staja się coraz bardziej popularne. Meble te mogą spełniać wiele funkcji. Łatwo zamieniać pokój dzienny w sypialnie, ponieważ narożnik może mieć funkcje spania.

Narożniki staja się coraz bardziej popularne. Meble te mogą spełniać wiele funkcji. Łatwo zamieniać pokój dzienny w sypialnie, ponieważ narożnik może mieć funkcje spania.

Dobór rozmiaru narożnika do rozmiaru pomieszczeń

Meble narożniki wykonywane są w różnych kształtach, aby jak najlepiej wykorzystać powierzchnię pokoju. Powinny być one dobierane tak, aby nie zajmowały dużo wolnej przestrzeni. Za duży mebel może utrudniać komunikacje mieszkańcom pomiędzy pomieszczeniami.

Wybór stylu oraz konstrukcji narożnika

Jak każdy mebel również narożniki do salonu należy dobierać do stylu, w jakim utrzymane są wnętrza. W małych pomieszczeniach należy postawić na minimalizm i zwartą bryłę narożnika. Można w tym wypadku ustawić go bliżej ściany, a delikatne wykończenia nóżek sprawią, że mebel będzie wyglądał lżej. Producenci oferują również wersje bez poduszek na oparciach, co pozwala znacząco zmniejszyć powierzchnię zajmowana przez narożniki.

Narożniki mogą posiadać schowki umożliwiające przechowywanie pościeli tak, aby nie była ona widoczna. To komfortowe rozwiązanie, jeżeli pokój dzienny jest również sypialnią.

Funkcja spania, czyli konieczny dodatek

Narożnik do salonu łatwo rozkłada się do rozmiarów pełnowymiarowego łóżka. Należy zwrócić uwagę na jakość wykonania mechanizmów i aby mogły one utrzymać ciężar elementów tapicerowanych. Przy takich wielofunkcyjnych meblach należy wybierać wzmocnione sprężyny, aby wydłużyć czas użytkowania siedziska.

Opcje akcesoria w narożnikach

W narożnikach mogą być montowane schowki oraz półki na książki. Taki mebel jest bardzo funkcjonalny, a dodatkowo lepiej można zagospodarować przestrzeń. Możliwość schowania akcesoriów takich jak piloty do sprzętu RTV to znaczące ułatwienie przy sprzątaniu.

Jeżeli narożnik będzie często przestawiany ważne, aby miał on zabudowę modułową tak by można było szybko dostosować mebel do nowego miejsca ustawienia w mieszkaniu.

Wybór narożnika do salonu może zwiększyć komfort wypoczynku. Niezależnie czy będzie to relaks przed telewizorem, czy z książką w ręku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here