zalety foteli obrotowych

Duża grupa osób pracuje i uczy się przy biurku. Gdyby każdy z nas mógł wybrać, na czym chce siedzieć, z pewnością główną odpowiedzią byłaby fotel obrotowy, a nie tradycyjne krzesło. Intuicyjnie wiemy, że ten wybór będzie po prostu lepszy. Rzeczywiście, w takim przypadku dużo lepiej sprawdzi się fotel obrotowy, który ma wiele zalet. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

Komfort w trakcie siedzenia

Fotele obrotowe przede wszystkim zapewniają komfort. Wielogodzinne siedzenie w jednej pozycji nie jest dla naszego organizmu czymś naturalnym i będzie to powodowało wiele dolegliwości bólowych. Fotel obrotowy daje jednak możliwość ruchu. Co prawda jest to ruch ograniczony, który nie zastępuje standardowej aktywności ruchowej, ale w tym przypadku jest on na wagę złota. Pozwala na zmianę pozycji, stymulując krążenie i zapobiega skurczom. Pozwala on także odciążyć napięte partie mięśni i sprawia, że ciało jest bardziej zrelaksowane.

Prawidłowa postawa ciała

Fotele obrotowe są bardziej elastyczne. Posiadają ergonomiczny kształt oparcia i siedziska, dzięki czemu dostosowują się one do naszego ciała. Taki fotel przede wszystkim pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy. Wykonując dane ruchy, oparcie podąża za plecami, przez co wymusza utrzymanie prostego kręgosłupa. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku uczniów i młodych osób, u których kręgosłup wciąż jest plastyczny i niestety, podatny na różne wady.

Możliwość regulacji

Ogromną zaletą foteli obrotowych jest także to, że można je dostosować do swoich potrzeb. Uregulować można m.in. ich wysokość, kąt nachylenia oparcia czy pozycję podłokietników. Dzięki temu tworzymy sobie najlepsze warunki do długiej pracy przed ekranem komputera. Dodatkowo, fotele nowej generacji poruszają się cicho i płynnie. Mają one także miękką i przyjemną w dotyku tapicerkę. Można się więc w nich poczuć naprawdę komfortowo. Będzie to także z korzyścią dla naszego zdrowia i odpowiedniej postawy.

Jak widać, jest wiele argumentów przemawiających za fotelami obrotowymi. Nic dziwnego, że stały się one standardem w miejscach pracy. Coraz większa ilość osób pracujących zdalnie lub często korzystająca z biurka w domu, również się na nie decyduje. Porządny i funkcjonalny fotel zawsze jest wart swojej ceny, co nie oznacza, że trzeba przepłacać. Atrakcyjne ceny foteli obrotowych, przy zachowaniu doskonałej jakości oferuje m.in. sklep internetowy Meble Akord – https://sklep.akord.net.pl/10-fotele-obrotowe. Decydując się na taki fotel, inwestuje się nie tylko w swój komfort ale również w zdrowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here