wanna

Łazienka z wanną może stać się domowym SPA. Jeśli tylko wielkość pomieszczenia na to pozwala, a w domu mieszkają miłośnicy kąpieli w wannie, warto pomyśleć o jej zainstalowaniu. O ile wzięcie prysznica jest bardzo szybkie i wygodne, o tyle dłuższa kąpiel w wannie staje się relaksem dla duszy i ciała. Odprężającym doświadczeniem, na które może sobie pozwolić każdy z nas.

Wanna wolnostojąca

Idealny wybór do dużych łazienek, w których wanna może zająć centralne miejsce. Użytkowanie tak położonej wanny jest bardzo wygodne – można do niej wejść z każdej strony, nie ma również problemu z utrzymaniem łazienki w czystości. Wanna nie styka się żadnym bokiem ze ścianą, zatem nie ma konieczności uszczelniania połączeń silikonem. Wanny wolnostojące najczęściej produkowane są z porcelany, stali lub żeliwa. Są stylowe i nawiązują do klasycystycznego stylu architektury wnętrz.

Wanny narożne

Są najpopularniejszym wyborem do większości łazienek. Wanny narożne pozwalają zaoszczędzić mnóstwo miejsca, a jednocześnie są praktyczne w użytkowaniu. Zależnie od wymiarów i kształtu pomieszczenia, wanna narożna może być „prawa” lub „lewa”. Wykonane są w większości przypadków z wytrzymałego, ale i lekkiego akrylu. Bok wanny należy obudować – np. płytkami ceramicznymi. Można również skorzystać z ekonomicznego wariantu – dedykowanej akrylowej obudowy. Wanny narożne zazwyczaj mają kształt półkolisty, ale spotkać również można wanny „kanciaste”, wyróżniające się nowoczesnym designem.

Wanny z hydromasażem

Najbardziej zaawansowane wanny to te z hydromasażem. Tak właściwie są to już domowe jacuzzi, oferujące użytkownikom wiele możliwości relaksu. Posiadają specjalne dysze wodne, napowietrzacze, jak również mogą dysponować wbudowanym oświetleniem LED zmieniającym kolory. Są jednocześnie najdroższymi modelami wanien, dobrze wpisującymi się w hi-techowe wnętrza. Decydując się na taki model wanny należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu instalacji – zarówno wod.-kan., jak i elektrycznej, potrzebnej do zasilania sprężarek, pomp i oświetlenia.

Jaką wannę wybrać?

Nie podejmiemy za Was decyzji o wyborze wanny. Ta odpowiedzialność spada wyłącznie na Was. Możemy jednak doradzić, aby przy wyborze kierować się zdrowym rozsądkiem, przyzwyczajeniami i budżetem. Wanny bez hydromasażu są z natury mniej awaryjne, z drugiej jednak strony kąpiel w wannie z biczami wodnymi jest niezapomnianym przeżyciem. Tak czy inaczej, pieniądze na kupno wybranej wanny zapewnić może pożyczka na raty. Czy wiesz że taka forma finansowania, czyli pożyczka na raty, pomogła już milionom Polaków przeprowadzić wymarzony remont łazienki, kuchni lub całego mieszkania? Możesz do nich dołączyć i Ty!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here