Jak ochronić swój dom przed złodziejami?

0
871

Jedną z uniwersalnych cech każdego człowieka jest chęć obrony zgromadzonego dobytku przed złodziejami. Zdobywanie majątku często kosztuje nas wiele wysiłku, dlatego jego strata tak bardzo nas dotyka. Z tego powodu staramy się zabezpieczyć posiadane przez nas przedmioty i nieruchomości przed zniszczeniem oraz utratą. Jeżeli Ty również rozważasz wprowadzenie kilku zmian w celu ochrony swojego mienia, zapoznaj się z treścią naszego artykułu. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych sposób na zabezpieczenie się przed złodziejami.

Alarmy bezprzewodowe

Różnego rodzaju alarmy są coraz popularniejsze wśród właścicieli domów, mieszkań czy działek. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się alarmy bezprzewodowe, które z łatwością można zamontować bez pomocy specjalisty, a w razie zaistnienia takiej potrzeby – można swobodnie rozbudowywać je o kolejne czujniki. Takie urządzenia są zazwyczaj wyposażone w działające długo baterie oraz centralę, która pozwala programować urządzenie zgodnie z potrzebą chwili. Alarm może sygnalizować wejście nieproszonych gości do budynku na kilka różnych sposobów. Najczęściej uruchamiają w takiej sytuacji sygnalizację świetlną, akustyczną lub kombinację obu wymienionych, co już na tym etapie może skłonić złodzieja do wycofania się z objętego ochroną terenu. Drugim sposobem działania jest wysyłanie zgłoszenia do właściciela domu, osób upoważnionych, firmy ochroniarskiej lub służb.

Kamery leśne nie tylko do obserwacji przyrody

Kamera leśna, nazywana też fotopułapką GSM, to urządzenie, które nagrywa filmy oraz robi zdjęcia po wykryciu ruchu w zasięgu swojego działania. Coraz częściej fotopułapki są używane przez leśniczych, badaczy przyrody oraz administratorów miejsc takich jak parki czy rezerwaty przyrody do obserwacji życia lokalnej fauny. Na tym nie kończą się jednak możliwości fotopułapki. Niedużych rozmiarów fotopułapki GSM można umieścić w okolicy obiektów takich jak biuro, domek działkowy czy dom, aby w razie pojawienia się nieproszonych gości nagrały intruzów. Mają one zazwyczaj ubarwienie, które pozwala na ich wkomponowanie w otoczenie, dzięki czemu złodzieje nie będą mogli łatwo zlokalizować ich położenia. Fotopułapka GSM jest wyposażona w czujniki ruchu oraz moduł GSM, który po zgromadzeniu materiałów zdjęciowych lub filmowych prześle je na dodany wcześniej adres e-mail lub numer telefonu. Wgląd w sytuację pomoże Ci zareagować w odpowiedni sposób. Jeżeli na Twojej posesji pojawili się intruzi, będziesz mógł wezwać odpowiednie służby. Zgromadzone dowody mogą okazać się też pomocne przy zgłoszeniu przestępstwa na policji lub w trakcie rozprawy.

Inne sposoby na zabezpieczenie budynku

Wśród popularnych rozwiązań, które mają na celu zabezpieczenie domu oraz innego rodzaju lokali przed wizytą złodzei, wymienić można również rolety czy drzwi antywłamaniowe. Inwestycja w tego typu ulepszenia z pewnością utrudni wtargnięcie intruzów do obiektu. Jeżeli budynek znajduje się w okolicy innych domów, dobrze jest też poprosić zaufanych sąsiadów o rzucenie oka na Twoją posesję podczas długich wyjazdów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here