Ekologiczny dom

Zanieczyszczenie naszej planety, to problem poruszany na międzynarodowej arenie. Szukamy rozwiązań, które będą pomocne w oszczędzeniu lasów, powietrza i wód. Produkujemy niezliczone ilości śmieci, które zatruwają ekosystem. Jeśli tak dalej będzie postępować, to losy naszej matki Ziemi stają pod dużym znakiem zapytania. Częściej myślimy lokalnie niż globalnie, co nie zmienia faktu, że małe kroki na własnym podwórku mogą przyczynić się do poprawy kondycji całej planety.

Oczyszczalnia biologiczna

Ekologiczne rozwiązania w domu, to doskonały pomysł na uchronienie ekosystemu przed szkodliwością ludzkich działań. Zamiast montować klasyczne szambo, które musi mieć gdzieś ujście i być opróżniane, a dane pokazują, że zatrważająca ilość ścieków ląduje w rzekach, jeziorach i oceanach, wylewana jest też na okoliczne łąki. Niestety nie użyźnia gleby, a tylko truje. Zamontowanie przydomowej oczyszczalni ścieków, to ekologiczne rozwiązanie w domu, bo nic nie marnujemy. Zamieniamy ścieki w wodę, która może być użyta do podlewania kwiatów w ogrodzie lub umycia auta. Inwestycja jest droższa niż standardowe rozwiązania ale wiele gmin oferuje mieszkańcom, którzy decydują się na ekologiczne rozwiązania w domu dopłaty, zależne od kwoty wydatkowanej.

Rozdrabniacz odpadów

O segregacji śmieci, nie trzeba chyba nikomu przypominać. Pytanie tylko jak wpisuje się ta czynność w ekologiczne rozwiązania w domu? Do momentu, w którym odbiorca naszych odpadów, postępuje zgodnie z procedurami, utylizuje należycie dany rodzaj, wszystko ma sens. Niestety słyszy się historie o segregowanych śmieciach, które i tak są wrzucane do jednego zbiornika i zmieszane. Takie zachowania to rażące naruszenie przepisów, powinniśmy więc zwracać uwagę, gdzie i w jaki sposób firmy utylizują odpady. A świetnym pomysłem na ekologiczne rozwiązania w domu, jest zakup rozdrabniacza odpadów, który zmieli organiczne odpady, kości od mięsa, skórki od warzyw i owoców, następnie ulegną one wysuszeniu i otrzymamy w ten sposób nawóz do ogródka. Nic się nie zmarnuje, my nie produkujemy nadwyżki śmieci, firmy nie mają problemów gdzie je utylizować a planeta jest mniej obciążona.

Świadomość dobra wspólnego jakim jest dbałość o prawidłowego zachowania, sprzyjające ochronie ekosystemu Ziemi jest w interesie nas wszystkich. Może i jesteśmy gotowi na podbój innych planet, tylko póki co nie mamy we wszechświecie planety, która w stu procentach odpowiadałaby naszym potrzebom. A przymusowa przeprowadzka, wraz z dopasowaniem do innych warunków nie będzie idealnym rozwiązaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here