Co powinno się znaleźć w każdej apteczce?

0
838

Kwestie bezpieczeństwa i zdrowia ludzkiego są niezwykle ważne. Dlatego w każdym miejscu pracy, sklepie, czy samochodzie powinna się znaleźć apteczka, umożliwiająca udzielenie pierwszej pomocy. Jakie jest podstawowe wyposażenie apteczek i jak długo można korzystać z poszczególnych elementów, znajdujących się w danej apteczce? Jakie elementy wyposażenia apteczek warto kupić do miejsc, w których wykonuje się prace niebezpieczne? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując wyposażenie apteczki do różnych miejsc.

Jakie są elementy wyposażenia każdej apteczki pierwszej pomocy?

Podstawowe wyposażenie apteczki nie powinno się zbytnio od siebie różnić, ponieważ najczęściej korzystamy z określonych elementów. Z pewnością wyposażeniem apteczki są opatrunki indywidualne w różnych rozmiarach, zestawy plastrów różnej wielkości, przylepiec. Opaski elastyczne w różnych rozmiarach, kompresy, chusty trójkątne i opatrunkowe, rękawice jednorazowe, nożyczki, czy ustnik służący do udzielania pomocy. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna apteczka, która będzie odpowiednia do stosowania w każdym miejscu. Poszukując wyposażenia apteczki, najlepiej zastanowić się nad tym, jakiego typu urazy są najbardziej prawdopodobne w konkretnym miejscu. Do szkół i urzędów wybiera się apteczki metalowe, zamykane na klucz, ponieważ w takim miejscu istnieje jedno, wyznaczone miejsce do udzielania pierwszej pomocy. Taka apteczka pomieści więcej elementów, niż na przykład mała apteczka samochodowa.

Jaki jest termin ważności poszczególnych elementów apteczki?

Kupując apteczkę, niezależnie od tego, w jakim miejscu znajdzie swoje zastosowanie, należy zwrócić uwagę na termin jej przydatności. Zwykle bez trudu można go odnaleźć na opakowaniu. Producenci najczęściej określają termin przydatności wyposażenia apteczek na pięć kolejnych lat. Po tym czasie produkty higieniczne, stanowiące wyposażenie apteczki, należy bezwzględnie wyrzucić i zastąpić nowymi. Dotyczy to również takich produktów, jak woda utleniona, krople do oczu i środek do przemywania ran. Warto powiększyć wyposażenie apteczek o koce na wypadek wychłodzenia organizmu, czy też maseczki jednorazowe, które powinno się stosować podczas udzielania pierwszej pomocy. Jeżeli apteczka znajduje się w miejscu pracy, gdzie istnieje ryzyko pożaru lub poparzenia, wówczas pracodawca powinien skupić się na tym, aby ukierunkować apteczkę we właściwy sposób. Co jakiś czas powinno się przeprowadzić przegląd posiadanej apteczki. Zapomina o tym wielu kierowców, którzy są przekonani, że w ich bagażnikach znajdują się niezbędne elementy wyposażenia apteczki, a te od dawna nie spełniają już swojej funkcji. Stanowi to realne zagrożenie.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here