Co daje bycie ekologiczną firmą?

0
1047

Coraz częściej można spotkać się z tym, że firmy kładą duży nacisk na zbudowanie wizerunku przyjaznych środowisku naturalnemu. Zwłaszcza ma to miejsce w przypadku wielkich, międzynarodowych korporacji i koncernów. Składają one na przykład obietnicę, że do danego roku w swoim procesie produkcyjnym będą wykorzystywać tylko energię odnawialną lub tylko materiały z recyklingu. Dlaczego decydują się one na takie ruchy, mimo tego, że są one potencjalnie bardzo kosztowne? Co daje bycie ekologiczną firmą?

Bycie ekologiczną firmą się opłaca

Ciężko precyzyjnie oszacować zyski, jakie niesie za sobą wizerunek ekologicznej firmy, ale nie są one małe. Przeciętny człowiek coraz bardziej interesuje się dobrem środowiska, a więc będzie przychylniej patrzył na firmę, która zdaje się podzielać jego poglądy.

Ponadto wdrażanie ekologicznych rozwiązań (w tym na przykład czynienie obietnic, co zostało wspomniane na początku) wiąże się z darmowym rozgłosem, którego wielkość będzie zależała od wielkości naszej firmy.

Na przykład kiedy wielki koncern motoryzacyjny zapowie, że do 2030 roku będzie wykorzystywał tylko energię odnawialną , rozpisywać się o tym będą prawdopodobnie wszystkie znaczące media branżowe (i nie tylko). Z kolei niewielka firma wdrażająca ekologiczną inicjatywę będzie mogła prawdopodobnie liczyć na  pojawienie się w lokalnej gazecie czy kanale telewizyjnym. Taki darmowy rozgłos z pewnością się każdej firmie przyda.

Ekologia to nie tylko koszty, ale też oszczędności

Wydawać nam się może, że działanie w sposób ekologiczny niesie za sobą tylko same dodatkowe koszty, jednak w rzeczywistości nie zawsze tak jest. Są także sposoby, dzięki którym na dbałości o środowisko można także oszczędzić.

Najważniejszym z nich jest przejście na odnawialne źródła energii, a konkretnie energię słoneczną. Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się fotowoltaika dla biznesu, która pozwala wytwarzać energię elektryczną właśnie z energii słonecznej. Jest ona stosunkowo tania, a do tego możliwe jest uzyskanie na nią częściowego dofinansowania lub korzystnej pożyczki.

Co prawda na początku poniesiemy koszty związane z zakupem i założeniem instalacji fotowoltaicznej, ale od razu zaczną się nam one zwracać. Możliwe, że cała inwestycja zwróci się w przeciągu nawet kilku lat, a po tym czasie będziemy już tylko „na plusie”. Co ważne, po zainstalowaniu instalacji nie ponosi się z tytułu jej działania żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli więc chcemy jednocześnie poprawić swój wizerunek i oszczędzić, fotowoltaika dla biznesu https://suncrew.pl/ może okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto wobec tego się tym tematem zainteresować.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here