Ceramidy na włosy

Na zdrowym wyglądzie włosów zależy każdemu z nas. Chcemy, aby były gęste, lśniące, a przede wszystkim nie wypadały. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu to one w dużej mierze są wizytówką nas samych. Jak w prawidłowym dbaniu o nie mogą pomóc nam ceramidy? Podpowiadamy.

Dlaczego ceramidy są ważne?

Ceramidy wypełniają przestrzenie międzykomórkowe i stanowią swego rodzaju barierę ochronną skóry. Ma to ogromne znaczenie w przypadku naskórka oraz warstwy rogowej. Uczestniczą w procesie, który tworzy nieprzepuszczalną powłokę dla wody. Dzięki temu odpowiadają za elastyczny wygląd warstwy naskórka.

Dzięki nim, skóra jest odżywiona, nawilżona i miękka w dotyku. A jak wpływają ceramidy na włosy? Ich rola w dbaniu o kosmyki jest również wielka i niezastąpiona.

Warto pamiętać o tym, że lipidy naturalnie występują w strukturze włosa, jednak wraz z wiekiem oraz wystawieniem kosmyków na działanie niesprzyjających substancji, ilość ta może znacząco maleć, tym samym doprowadzając do pogorszenia się stanu naszych włosów.

Nie bez powodu, ceramidy nazywa się cementem, ponieważ są one elementem budulcowym i działają jak bariera uszczelniająca rogowe płytki włosa. Dzięki temu procesowi, łuski lepiej przylegają do łodygi, a włosy stają się znacznie mocniejsze i odporniejsze na wypadanie.

Ceramidy tworzą warstwę ochronną, dlatego też między innymi do suchej skóry poleca się np. krem do twarzy z ceramidami.

Komu poleca się stosowanie ceramidów na włosy?

Ceramidy na włosy zaleca się przede wszystkim stosować osobom, które zauważyły znaczne pogorszenie struktury kosmyków. Jeśli zmagamy się z włosami uszkodzonymi, odwodnionymi oraz wypadającymi, to możemy być pewni, że kosmetyki z ceramidami wprowadzone do codziennej pielęgnacji, mogą znacznie poprawić wygląd naszych włosów. Włosy pozbawione odpowiednich składników stają się przesuszone oraz pozbawione blasku. Tracą swoją elastyczność, sprężystość oraz robią się sztywne i ciężko o ich prawidłowe ułożenie. Jeśli zauważymy jakiekolwiek objawy, które mogą wskazywać na brak odpowiedniej ilości ceramidów, to warto skorzystać z rekomendowanych produktów, które będą w stanie polepszyć stan naszych włosów.

Stosowanie ceramidów na włosy zaleca się również osobom, które poddawane są sytuacjom stresogennym, bądź są w średnim wieku. Stres ma ogromny wpływ na stan skóry głowy oraz kondycję kosmyków, a wraz z wiekiem ilość ceramidów powoli zaczyna maleć, przez co możemy spotkać się z nadmiernym wypadaniem włosów.

Produkty z ceramidami na włosy zaleca się również osobom, które na co dzień narażone są na działanie promieniowania UV. Działanie słońca może prowadzić do nadmiernego przesuszenia struktury włosa, co w rzeczywistości postukuje jego znacznym osłabieniem.

Jakie produkty z ceramidami na włosy?

Obecny rynek kosmetyczny oferuje wiele produktów z ceramidami na włosy. Warto jednak wybierać sprawdzone firmy, które charakteryzują pozytywne opinie klientów oraz rekomendacje. Podstawę pielęgnacji w tym przypadku powinien stanowić szampon, który będzie wykazywał działanie intensywnie regenerujące oraz nawilżające. Dzięki temu, włosy po umyciu będą miękkie i gładkie w dotyku. Należy pamiętać jednak o tym, że sam szampon nie zapewni nam kluczowej opieki dla struktury włosa. W tym przypadku warto sięgnąć również po maskę z ceramidami, która wykazuje właściwości silnie regenerujące, będące w stanie uzupełnić wszelkie ubytki powstałe w korze włosa.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here