Cebulki kwiatowe kwitnące wiosną

Ogród pełen różnorodnych kwiatów to marzenie chyba każdego właściciela, bez względu na to, czy jest profesjonalistą, czy też jedynie hobbystycznie zasadza rośliny. Jednym z najprostszych sposobów na uzyskanie tego efektu są cebulki kwiatowe. Wśród ich licznych zalet warto wymienić choćby odporność na warunki atmosferyczne, długi okres kwitnienia, różnorodność, łatwość uprawy. Jeśli chcesz się długo cieszyć pięknym ogrodem i zastanawiasz się, które cebulki będą odpowiednie, to poniżej znajdują się niezbędne wskazówki.

Cebulki kwiatowe odpowiednie na wiosnę

Wiosna kojarzy się z pięknymi, kwitnącymi kwiatami. Dlatego też, jeśli chcemy uzyskać niesamowity efekt w swoim ogrodzie już na początku wiosny, to warto rozejrzeć się za cebulkami kwiatowymi, które kwitną w marcu. Warto zajrzeć na internetowy sklep ogrodniczy Gardenowo.pl – tam, wybór tego typu cebulek jest ogromny i coś idealnego znajdą zarówno te osoby, które preferują klasyczne i dobrze znane kwiaty, jak i zwolennicy nowoczesnych i nietypowych odmian.

Tradycyjne wiosenne kwiaty

Cebulkami kwiatowymi najczęściej kupowanymi są oczywiście tulipany. Możliwość uzyskania niesamowitego efektu w ogrodzie, łatwość w sadzeniu i pielęgnacji to zaledwie część zalet. Te kwiaty do ogrodu są wybierane również ze względu na różnorodność – szeroka paleta kolorów, zarówno pojedynczych, jak i wielobarwnych, masa kształtów, rozmaite wielkości to cechy charakterystyczne tulipanów. Innym ciekawym rozwiązaniem są krokusy zwiastujące nadejście wiosny. Te urocze kwiatki zachwycają wszędzie tam, gdzie są widoczne. Warto rozważyć zasadzenie ich we własnym ogrodzie. Kolorem cieszącym się największą popularnością jest fiolet, ale można wybierać również spośród tych, kwitnących na różowo, biało, żółto i nie tylko. Co ciekawe, obecnie dostępne są również dwukolorowe odmiany. Białe lub żółte narcyzy to kwiatki, które już w pierwszych dniach wiosny zakwitają. Posiadają one z daleka rozpoznawalny wygląd, czyli charakterystyczny kielich, a wielkość płatków zależy od tego, na którą odmianę się zdecydujemy.

Oryginalne cebulki kwiatowe na wiosnę

Wiosenny ogród ożywią również jaskry. Ich hodowla nie wymaga dużo zachodu, a efekt jest imponujący – różnorodność wprost zachwyca. Czosnek ozdobny to cebulki kwiatowe, które w ostatnich latach stały się bardzo chętnie kupowane. Kwiatostany rośliny są przepiękne i w zależności od wybranej odmiany, niezwykle oryginalne. Delikatne i drobne kwiatki wyglądają niemalże jak dmuchawce, jednak ich różne kolory wskazują jednoznacznie, że mamy do czynienia z wyjątkową rośliną.

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia – spraw, by Twój ogród wówczas wyglądał wyjątkowo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here