Armani – w jaki sposób Armani stało się jedną z najpopularniejszych marek świata?

0
1030

Luksusowa marka Giorgio Armani, której właścicielem jest jej założyciel i projektant Giorgio Armani, zdobyła szerokie uznanie w branży modowej. Giorgio Armani stał się nie tylko jedną z najbardziej szanowanych i znanych marek w branży modowej i luksusowej, ale także jedną z najcenniejszych firm modowych na świecie, o wartości ponad 3,3 miliarda dolarów. Co oferuje marka Armani? Jakie perfumy od Armani możemy wybrać?

Giorgio Armani – historia marki

Giorgio Armani to znana na całym świecie włoska firma specjalizująca się w produkcji odzieży, obuwia, galanterii skórzanej, kosmetyków, artykułów wyposażenia wnętrz, biżuterii i perfum. Obecnie pod marką Giorgio Armani z powodzeniem działa ponad 2000 butików rozmieszczonych po całym świecie. 24 lipca 1975 roku w Mediolanie włoski projektant mody Giorgio Armani wraz ze swoim przyjacielem Sergio Galeottim założył firmę Giorgio Armani i w październiku tego samego roku zaprezentowali swoją pierwszą kolekcję odzieży męskiej i damskiej wiosna-lato 1976. We wczesnych latach 80-tych firma podpisała ważną umowę z gigantem kosmetycznym L’Oréal, po której pojawiły się pierwsze damskie perfumy Armani Le Parfum, a następnie męski zapach Armani Eau Pour Homme. Równolegle zaprezentowano linie Armani Junior, Armani Jeans i Emporio Armani, a w 1982 roku – bieliznę, stroje kąpielowe i akcesoria Emporio. W tym samym roku w Mediolanie otwarto nowy sklep z linii Emporio oraz pierwszy butik Giorgio Armaniego. Pod koniec lat osiemdziesiątych Armani nadal poszerzał swoje horyzonty handlowe i podpisał nowe umowy licencyjne. W 1987 roku wprowadzono linię oprawek i okularów przeciwsłonecznych Armani Occhiali.

Podbój światowych rynków i perfumy od Armani

Pod koniec XX wieku firma stała się jedną z największych w branży modowej. Po gwałtownej ekspansji na początku lat 90. (kolekcje odzieży sportowej, zegarków, okularów, kosmetyków, artykułów gospodarstwa domowego i nowych akcesoriów), w 2000 roku, z okazji 25-lecia marki, nastąpił gwałtowny wzrost aktywności inwestycyjnej. Następnie przejęto nowe zakłady produkcyjne zaprojektowane w celu zwiększenia kontroli jakości produktów Armani. Od 2005 roku rozpoczęła się owocna współpraca pomiędzy Giorgio Armani i Emaar Properties, dużą firmą inwestycyjną z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ich wspólne wysiłki uruchomiły sieć luksusowych hoteli i kurortów w kilku dużych miastach na całym świecie. Projektant był odpowiedzialny za projekty architektoniczne, aranżację wnętrz i ogólny styl pomieszczeń. Według wielu klientów największym hitem od Armani są perfumy jak np. Giorgio Armani Acqua Di Gio, Giorgio Armani Black Code i Giorgio Armani Code Profumo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here