nasiona

Każdy amator i kolekcjoner nasion konopnych zdaje sobie sprawę jak duże znaczenie ma odpowiednio dobrana odmiana. Poszczególne nasionka mogą reprezentować odmienne warianty rośliny i różnić się zawartym w ich wnętrzu potencjałem genetycznym. Wśród nasion najchętniej wybieranych znajduje się Amnesia Haze, będąca odmianą wysoce popularną i pożądaną. Z czego wynika duże zainteresowanie Amnesia Haze? Przede wszystkim jest to odmiana wielokrotnie nagradzana, która zjednała sobie fanów niemal od razu po jej pojawieniu się. Wśród wielu osób Amnesia Haze uchodzi za wyjątkowy rarytas, a nawet uważana jest za najlepszą odmianę konopi spośród wszystkich dostępnych. Poniżej przedstawiamy ten temat w perspektywie historycznej oraz zdradzamy więcej informacji na temat tej niezwykłej odmiany.

Amnesia Haze – nasiona dla wyrafinowanych kolekcjonerów 

Nazwa Amnesia Haze jest dla wielu fanów marihuany synonimem jakości i wysokiego standardu. Niektórzy nawet traktują Amnesia Haze jako wyznacznik w ocenianiu jakości innych krzyżówek, porównując je do tej właśnie odmiany. Olbrzymia moc zawarta w genach Amnesia Haze jest tego powodem. 

Odmiana ta powstała w formie hybrydowej, na bazie wcześniejszych, odpowiednio wyselekcjonowanych mutacji. Główną bazę stanowiły geny sativy, charakteryzujące konopie o działaniu pobudzającym i euforycznym – Afghani hawaiian oraz orientalne odmiany Iandrace pochodzące z Jamajki oraz Laosu. Amnesia Haze została spopularyzowana wśród holenderskich hodowców oraz kolekcjonerów. Niemal natychmiast zyskała status kultowej także poza granicami tego kraju.

Amnesia Haze – gdzie kupować, by nie żałować?

Pomimo dużego „wzięcia” wśród odbiorców, Amnesia Haze jest odmianą łatwo dostępną, której nasiona kolekcjonerskie można zakupić nawet w dużych ilościach. Wynika to z samych warunków rozwoju tej odmiany konopi. Rośliny wyrastają wyjątkowo duże, a ich kwiatostany są soczyste i obfite. Znajduje się w nich mnóstwo nasion, które mogą trafić do Twojej gablotki z kolekcją. 

Osobom zainteresowanym nasionami Amnesia Haze polecamy zwrócić uwagę, by przypadkiem nie zakupili odmiany o podobnej nazwie – Amnesia. Wbrew pozorom, są to dwie różne odmiany konopi, o odmiennej historii i bazie genetycznej. Oprócz podobnej nazwy, łączy je również duża popularność oraz liczne przyznane nagrody na tematycznych imprezach i festiwalach konopnych. 

Kolekcjonerskie nasiona Amnesia Haze warto kupować wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Korzystając z oferty sklepów konopnych, masz pewność, że otrzymasz nasiono odpowiadające opisowi. Wiele sklepów oferuje nasiona Amnesia Haze w odmianie automatycznej jak i naturalnej. Oba rozwiązania mają swoich fanów, którzy włączają nasionka do swoich kolekcji. Warto też zwrócić uwagę na możliwość wyboru pomiędzy nasionem zwykłym a feminizowanym, co stanowi dodatkowe kryterium selekcji materiału genetycznego. Największą popularnością cieszą się nasiona feminizowane w odmianie automatycznej, zarówno indoorowej jak i outdoorowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here