3 powody, dla których warto stosować żel do higieny intymnej

Strefa „V” to wrażliwy obszar kobiecego ciała, który wymaga szczególnej i przemyślanej pielęgnacji. W trosce o przyjemne uczucie świeżości oraz komfort w ciągu dnia, warto więc sięgać po delikatne żele – zawarte w nich składniki nie tylko skutecznie myją, ale także chronią przed podrażnieniami i infekcjami. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się więcej na temat preparatów do higieny miejsc intymnych, których zdecydowanie nie powinno zabraknąć w Twojej łazience!

Powód 1: Preparaty do higieny intymnej – uczucie czystości i świeżości przez cały dzień

Każda kobieta – bez względu na to, ile ma lat  ijaki tryb życia prowadzi, powinna odpowiednio dbać o higienę swoich miejsc intymnych. Przede wszystkim, należy postawić na profilaktykę i zabezpieczanie się przed różnymi podrażnieniami czy infekcjami o charakterze bakteryjnym lub grzybiczym, np. poprzez noszenie przewiewnej bielizny i zdrową dietę – ubogą w rafinowany cukier, sól oraz dania typu instant.

Jeśli chcesz zapewnić sobie wysoki komfort oraz przyjemne uczucie świeżości i czystości przez cały dzień, koniecznie pamiętaj o tym, by regularnie stosować specjalne preparaty do higieny intymnej, które dostępne są np. w formie:

  • nawilżających żeli,
  • ochronnych emulsji,
  • kremowych płynów,
  • lekkich pianek.

Powód 2: Żele do higieny intymnej – delikatniejsze od mydła

Prawidłowe pH pochwy u zdrowej kobiety, ma odczyn kwaśny i wynosi od 3,5 do 4,5 – wówczas stanowi skuteczną barierę ochronną dla bakterii i drobnoustrojów, które w takim środowisku nie są w stanie żyć i się rozmnażać. Warto o tym pamiętać również na etapie poszukiwania najlepszego dla siebie preparatu do higieny intymnej.

To ważne!

Najzdrowsza bielizna to taka, która wykonana jest z naturalnych materiałów. Dobrze sprawdza się np. 100% bawełna, która jest nie tylko delikatna dla skóry, ale także przewiewna oraz wygodna.

 

Zwykłe mydło ma zwykle odczyn zasadowy i choć skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, robi to samo z kwaśną (a więc prawidłową) warstwą ochronną delikatnych miejsc intymnych. Do jej pełnego odnowienia zwykle potrzeba nawet kilku godzin, co oznacza, że przez ten czas, pochwa jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych – w tym również grzybów i bakterii.

Co ważne, żele do higieny intymnej – w przeciwieństwie do tradycyjnego mydła – nie wysuszają, a tym samym nie narażają błony śluzowej na uszkodzenia. Specjalne preparaty tego typu pozbawione są także substancji barwiących i zapachowych, które mogłyby prowadzić do powstawania podrażnień i reakcji alergicznych.

Powód 3: Żele do higieny intymnej – wiele dobroczynnych właściwości

Rozmaite preparaty do higieny intymnej to preparaty, które mają wiele zalet i dobroczynnych właściwości. Przede wszystkim pozwalają szybko i skutecznie umyć oraz odświeżyć kobiecą strefę „V”, zapewniając komfort i dobre samopoczucie przez cały dzień. Co więcej, wykazują działanie antywirusowe, antybakteryjne i antygrzybicze, a za sprawą kwasu mlekowego, który jest w nich zawarty, pozwalają utrzymać lekko kwaśne pH pochwy.

Czy wiesz, że…

skuteczność działania żeli do higieny intymnej opiera się m.in. na kwasie mlekowym, który jest w nich zawarty? Jest on wytwarzany przez pałeczki bakterii Lactobacillus, które naturalnie występują w pochwie i odpowiadają za utrzymanie w niej lekko kwaśnego pH.

 

Jaki płyn do higieny intymnej wybrać?

Na rynku można znaleźć wiele różnego rodzaju preparatów do higieny intymnej. Jak więc wybrać ten, który zapewni kobiecie optymalną ochronę?

Zanim zdecydujesz się kupić konkretny produkt, dobrze zapoznaj się z jego składem. Wybrany przez Ciebie żel, powinien nie tylko delikatnie myć, pozostawiając przyjemne uczucie czystości, ale także:

  • nawilżać;
  • utrzymywać prawidłowe pH okolic intymnych;
  • regenerować błonę śluzową;
  • działać przeciwzapalnie.

Zdecydowanie polecane są żele do higieny intymnej, które w składzie posiadają m.in. naturalne ekstrakty z takich ziół, jak nagietek, rumianek, aloes czy tymianek (działa antyseptycznie), a także pantenol i alantoinę, która skutecznie łagodzi podrażnienia, świąd i pieczenie.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here