wałek do włosów

Wystarczy trochę kreatywności i kilka akcesoriów do włosów, aby stworzyć niepowtarzalną fryzurę na swoich prostych włosach. Romantyczne fale, seksowne loki czy oryginalne afro, co wybierasz? Jak uzyskać taką fryzurę?

Co wybrać? Termoloki, wałki czy papiloty?

W zależności od tego, jaką fryzurę chcemy uzyskać, mamy do wyboru tradycyjne wałki, papiloty oraz bardziej nowoczesne – termoloki. Czym się od siebie różnią?

Wałki do włosów, najlepiej sprawdzają się u kobiet, które mają długie włosy. Wtedy jesteśmy w stanie uzyskać piękne loki. W przypadku krótkich włosy, wałki dodadzą tylko objętości i lekko podwiną końcówki. Wałki najlepiej działają, gdy założymy je na lekko wilgotne włosy, w które była wcześniej wgnieciona pianka utrwalająca.

Tak przygotowane włosy możemy pasmo po paśmie, nawijać na wałek. Aby uzyskać zadowalający efekt, powinniśmy trzymać je na głowie od godziny do kilku godzin. Pomocne będzie podsuszenie włosów suszarką. Rozmiar wałków, dobieramy do loków jakie chcemy uzyskać. Im mniejszy wałek, tym drobniejsze loczki.

Termoloki, wałki i papiloty - jak uzyskać idealny skręt włosów?

Papiloty to druciki, które są pokryte miękką gąbką lub innym elastycznym tworzywem. Za ich pomocą jesteśmy w stanie uzyskać burzę loków, które będą mieć nieregularny kształt. Ale będą wyglądać bardzo naturalnie. Zakładamy je na zwilżone włosy, podobnie jak w przypadku wałków. Papiloty można zakładać na noc, nie są aż tak niewygodne jak wałki. Rano należy je zdjąć i delikatnie przeczesać pasma. Aby utrwalić efekt, wystarczy spryskać fryzurę lakierem do włosów.

Termoloki, to inaczej wałki termiczne, są najnowszym urządzeniem do kręcenia włosów. Zaletą jest, że nie są tak czasochłonne jak papiloty, czy wałki. Nie trzeba ich podsuszać za pomocą suszarki, ani w nich spać. Fryzurę jesteśmy w stanie stworzyć w kilkanaście minut. Kolejną zaletą jest to, że termoloki nie niszczą struktury włosów. Podczas wyboru termoloków warto zwrócić uwagę na to, czy w zestawie znajdują się wałki o różnych średnicach.

Przeczytaj też: http://www.wystarczytakniewiele.pl/suszarko-lokowki-sa-lepsze-od-lokowek/

[Głosów:8    Średnia:2.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here