Kable rozruchowe

Wśród wielu rodzajów akcesoriów samochodowych można spotkać liczne nadprogramowe gadżety, ale też takie produkty, które rzeczywiście są niezbędne jako składnik wyposażenia samochodu. Grupa niezbędnych akcesoriów wyposażenia samochodu pomoże ci w kryzysowej sytuacji, której nie sposób przewidzieć, dlatego zawsze miej w samchodzie te najbardziej niezbędne elementy. Sprawdź, czy kable rozruchowe do samochodu to jedna z tych rzeczy, które mogą ci się przydać w trudnej sytuacji!

Kabel do odpalania samochodu to bardzo ważny element wyposażenia auta, który większość kierowców uważa za konieczny, szczególnie w niesprzyjających zimowych warunkach pogodowych. Kable rozruchowe umożliwiają szybką pomoc w kryzysowej sytuacji, gdy z jakichś powodów nie będzie się dało skorzystać z akumulatora. Takie przewody ma w swojej ofercie większość firm produkujących akcesoria samochodowe, Szeroki wybór tych produktów znajdziesz na stronie https://www.empik.com/motoryzacja/bezpieczenstwo-na-drodze/kable-rozruchowe,481309,s.

Jakie kable rozruchowe wybierać do auta?

Standardowe przewody rozruchowe służące do uruchamiania silnika samochodu to dwa kable z zaciskami. Zwracaj uwagę na to, do jakich pojemności silników nadaje się model, który zamierzasz kupić. Typowe kable służą do uruchamiania pojazdu przy pomocy akumulatora innego auta, dlatego zwróć też uwagę na ich długość. Jeśli mają to być kable rozruchowe do silnika typu diesel, potrzebujesz przewodów o większej mocy.

Kabel rozruchowy – kiedy jest potrzebny?

Kable rozruchowe, są przydatne wtedy, gdy akumulator nie działa tak, jak powinien. Może się to przytrafić w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, szczególnie w mroźne poranki. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że w niskich temperaturach spada pojemność akumulatorów.

Jak odpowiednio wybrać kable rozruchowe do twojego auta?

Jeśli okaże się, że nie jest możliwe uruchomienie auta w zwykły sposób, może być konieczne odpalenie silnika za pomocą naładowanego akumulatora innego pojazdu. Jest to szczególnie istotne w przypadku starszych aut, które nie są wyposażone w nowoczesne rozwiązania pomocne przy uruchamianiu samochodu, jak np. system start-stop lub układ hybrydowy. W sprzedaży dostępne są akcesoria o długości od 2,5 do 10 metrów.

Prawidłowy sposób podpinania kabli rozruchowych

Większość kierowców deklaruje, że potrafi prawidłowo podpiąć przewody rozruchowe. Na wszelki wypadek jednak, przypominamy, jak to zrobić. Aby pobrać prąd z akumulatora innego pojazdu, musi on spełniać pewne wymagania. Akumulator „dawcy” nie może mieć mniejszej pojemności od twojego. Nie zaleca się też pobierania w ten sposób prądu od aut najnowszej generacji, ponieważ może to skutkować usterką.

Gdy już znajdziesz życzliwego kierowcę, który zdecyduje się pomóc ci w tej kryzysowej sytuacji, należy ustawić auta blisko siebie tak, aby ich maski znalazły się w odległości pozwalającej pobrać prąd. W pojazdach wyłączcie wszystkie urządzenia pobierające prąd. Następnie podłącz plus do plusa (czerwony kabel) najpierw do klemy „biorcy”, potem do „dawcy”. Potem minus do minusa (czarny kabel) najpierw do „dawcy”, potem do uziemienia – metalowego elementu pod maską auta „biorcy”. To bardzo ważne, aby zawsze zachowować prawidłową kolejności podpinania. Pora na uruchomienie silnika „dawcy” i przejście do próby odpalenia silnika niesprawnego samochodu. Kable odłącza się w odwrotnej kolejności.

Na wszelki wypadek, szczególnie podczas mroźnych zim warto wozić ze sobą kable rozruchowe, aby w razie czego móc odpalić twoje auto lub pomóc komuś innemu. Pamiętaj o odpowiedniej kolejności podłączania i zapewnij sobie możliwość odpalania samochodu w sytuacjach kryzysowych.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here