Zawieszenie gwintowane

Zawieszenie gwintowane to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów tuningu w naszym kraju. Montując w samochodzie zawieszenie gwintowane mamy możliwość regulacji poziomu ustawienia zawieszenia, redukcji prześwitu, a tym samym – uzyskujemy wpływ na parametry wizualne i jezdne naszej maszyny. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem zawieszenia gwintowanego – poniżej podpowiadamy gdzie warto poszukać pomocy, na czym polega działanie zawieszenia gwintowanego oraz o czym nie można zapomnieć w czasie zakupu.

Zawieszenie gwintowane – kiedy i dla kogo?

Zawieszenie gwintowane daje nam różnorakie korzyści. Jest przede wszystkim sposobem na zmianę warunków jezdnych samochodu. Pozwala nam uzyskać twardo, nisko ulokowane zawieszenie, dzięki któremu samochód będzie poruszał się sprawnie oraz szybko. Uzyskany efekt wizualny jest nie mniej ważny – samochody z zawieszeniem gwintowanym wyglądają bardziej drapieżnie, sportowo, co dodaje im uroku i popularności podczas zjazdów samochodów sportowych.

Warto jednak pamiętać, że choć parametry jezdne ulegają zmianom, to jednak nie zawsze i nie wszystkich okolicznościach będzie to zmiana korzystna. Przede wszystkim – podczas jazdy po nawierzchni wyboistej, nierównej lub podziurawionej, nasz samochód może gorzej sobie radzić.

Zestawy zawieszenie gwintowanego – budowa i przeznaczenie

W typowym zestawie zawieszenia gwintowanego znajdują się sprężyny oraz amortyzator w ich środku. Tym, co odróżnia je od typowego zestawu zawieszenia, jest obecność tytułowego gwintu, który jest wykonany po zewnętrznej stronie obudowy amortyzatora. Oprócz wymienionych, na zestaw składają się również nakrętki i talerze, wykorzystywane do przesuwania sprężyny względem jej osi, w celu obniżenia poziomu ulokowania pojazdu. Korzysta się w tym celu z prostego klucza, który również dodawany jest do zestawu.

By wymienić zawieszenie na gwintowane, należy unieść pojazd, ustawić nakrętkę na docelowej wysokości, korzystając z drugiej nakrętki, należy ją skontrować i ocenić, czy uzyskany efekt nas zadowala. Pod wpływem wprowadzonych zmian auto będzie wydawać się bardziej sztywne. Jednak jego konstrukcja będzie bardziej się wyginać w czasie poruszania po drodze.

Niekiedy też nakłada się na kielichy specjalne rozpórki. Nie zawsze znajdują one zastosowanie, jednak w wielu sytuacjach są korzystne. Są to specjalne, metalowe rurki łączące kielichy, tworzące w ten sposób usztywnienie w nadwoziu. Rozpórki dobiera się do konkretnego modelu i marki samochodu.

Gdzie kupić zawieszenie gwintowane?

Wszystkich zainteresowanych zakupem zawieszenia gwintowanego odsyłamy do sklepu internetowego dla fanów motoryzacji: https://eibach.pl/. W jego ofercie znajdują się rozmaite zestawy zawieszenia, dedykowany do niemal wszystkich marek samochodów poruszających się po naszych drogach.

Oprócz zawieszenia gwintowanego, w ofercie sklepu znajdują się sprężyny obniżające, również często wykorzystywane w tuningu samochodów osobowych. Oferowane elementy są wykonane ze specjalnych materiałów wysokiej klasy, odpornych między innymi na powstawanie korozji. To gwarantuje ich wieloletnią przydatność oraz odporność na najczęściej powstające usterki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here