Każdy taksówkarz lub pracownik Ubera posiada w swoim samochodzie pewne urządzenia, które ułatwiają znacznie pracę i pozwalają na sprawne świadczenie usług przewozowych. Niektóre z tych gadżetów przydadzą się także zwykłym kierowcom na co dzień. Zatem: jakie to gadżety do samochodu i dlaczego są one tak przydatne? To niby drobnostki, ale na co dzień ułatwiają życie…

GPS

Jeśli chodzi o gadżety do samochodu, bezsprzecznym zwycięzcą jest GPS. Niektórzy po prostu kupują dodatkowego smartfona i włączają na nim nawigację, niektórzy zaś korzystają z dedykowanych urządzeń, których celem jest tylko wytyczanie trasy. Dedykowane oprogramowanie kiedyś było uważane za lepsze niż nawigacja w smartfonach, jednak w ostatnich latach Google Maps tak poprawiło swoje funkcjonowanie, że potrafi nawet wskazać, czy w danym momencie tworzą się jakieś korki i jaki jest w ogóle stan ruchu ulicznego w naszej okolicy. Z drugiej strony, googlowskie oprogramowanie jest połączone ze smartfonami i uzależnione od ich funkcjonowania, co może powodować pewne utrudnienia.

„Trzymacz” do telefonu lub podkładka pod telefon

Co zrobić, żeby telefon nie ześlizgiwał się albo stabilnie trzymał się tam, gdzie powinien, wskazując jednocześnie taksówkarzowi prawidłową drogę jazdy? W takim przypadku dobrze sprawdza się jakiegoś rodzaju trzymacz czy podstawka pod telefon. Niektórzy także kładą telefon w przedniej części samochodu, przed przednią szybą, stosując do tego celu podkładkę, która sprawia, że smartfon się nie ześlizgnie. To przydatny patent także dla kierowców, którzy na co dzień potrzebują sprawnej nawigacji lub po prostu muszą regularnie sprawdzać telefon (na przykład przy korzystaniu z serwisów typu BlaBlaCar, gdzie komunikacja jest kluczowym aspektem świadczenia usługi).

Kolejny telefon

Tak, drugi lub trzeci smartfon to też przydatny element wyposażenia samochodu Uberowca czy taksówkarza. To nie funkcjonuje wprawdzie jak zwykłe gadżety do samochodu, ale ciężko nazwać te telefony inaczej, skoro poza samochodem zwykle nie są używane. Na jednym telefonie można zerkać na nawigację, zaś na drugim można komunikować się z resztą świata lub przyjmować zlecenia przez aplikację. Przydaje się to zwłaszcza w przypadkach, gdy taksówkarz nie zna szczegółowej drogi do danego miejsca, a jednocześnie musi (oczywiście, na postoju) uciąć krótką pogawędkę z osobą, która właśnie dzwoni.

Po co gadżety do samochodu?

Te podstawowe gadżety do samochodu to rzeczy, bez których można by się obejść, zwłaszcza jeśli się zna topografię miasta, ale tak naprawdę bardzo ułatwiają życie, zwłaszcza w przypadku ulic, które są podzielone na parę części lub intensywnych prac remontowych w danym mieście, które mogą powodować tworzenie się objazdów. Dlatego też czasami warto zainwestować w lepsze gadżety do samochodu, aby potem nie musieć żałować minut straconych na dojeździe do klienta lub innej osoby, która na nas czeka. Dotyczy to także osób niepracujących w fachu taksówkarskim – nikt nie lubi sytuacji, gdy dwie strony się umawiają, a druga nagle ginie po drodze podczas próby karkołomnego objeżdżania z powodu licznych prac drogowych.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Sklep Porsche: https://sklep.porsche.pl/gadzety-do-samochodu/ 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here