kawa

Kawa w kapsułkach staje się coraz bardziej popularna. Być może nie kochamy jej jeszcze tak bardzo jak Amerykanie, jednak da się zauważyć, że ilość ekspresów kapsułkowych w polskich domach rośnie lawinowo.

Jak działa ekspres do kawy w kapsułkach?

Kawa tworzona jest w tym wypadku podobnie jak w tradycyjnym ekspresie. Kapsułka wypełniona zmieloną kawą jest wystawiana na przepływ bardzo gorącej wody, podawanej pod wysokim ciśnieniem.

Kawa w kapsułkach

Kawa w kapsułce jest produktem kompletnym – przygotowanym wprost do spożycia. Nie ma też problemów z dostępem do kapsułek. Kawa w kapsułkach znajduje się w każdym sklepie z kawą. Nie ma znaczenia, czy jest to Lavazza, Tchibo, czy kawa Mauro. Obecnie wszystkie rodzaje kawy dostępne są również w postaci nabojów.

Zalety kawy w kapsułkach

Ekspresy w kapsułkach są niedrogie (znacznie tańsze niż dobre ekspresy do kawy ziarnistej) i proste w obsłudze. Wystarczy włożyć nabój do urządzenia i nacisnąć przycisk, aby uzyskać filiżankę bardzo dobrej w smaku kawy. W przeciwieństwie do tradycyjnych ekspresów do kawy, ekspresów kapsułkowych nie trzeba czyścić. Omija nas też tutaj konieczność mielenia ziaren kawy. Kolejną zaletą, tym razem docenianą przez właścicieli małych kuchni, jest fakt, że ekspresy do kawy na naboje są niewielkich rozmiarów.

Wady kawy w kapsułkach

Gdy porównamy koszt, jaki miesięcznie w naszym budżecie domowym generuje codzienne picie dwóch filiżanek kawy, wówczas szybko okaże się, że istnieją istotne różnice między kapsułkami a kawą ziarnistą. Kupowanie kawy w kapsułkach wychodzi niestety drożej niż kupowanie worków kawy ziarnistej i mielenie jej w młynku.

Kolejny minusem używania ekspresu kapsułkowego jest to, że kupując konkretny jego model, będziemy zmuszeni do stosowania dedykowanych do niego kapsułek. Niektórzy decydują się w tej sytuacji na samodzielne wypełnianie kapsułek własnoręcznie mieloną kawą. Trzeba jednak w takiej sytuacji zadać sobie pytanie, czy o to właśnie nam chodziło, gdy decydowaliśmy na zakup ekspresu kapsułkowego. Największą korzyścią ekspresu kapsułkowego jest wygoda użytkowania i szybko zaparzania kawy.

Kolejną wadą używania ekspresu kapsułkowego jest to, że smak kawy w kapsułkach jest powszechnie oceniany jako gorszy niż ten, który możemy uzyskać ze świeżo zmielonej kawy ziarnistej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here