Trening EMS to trening dedykowany dla wszystkich tych, którzy pragną poprawić swoją muskulaturę. Niekiedy też stosuje się go w zabiegach rehabilitacyjnych, gdyż pozwala na szybkie i skuteczne rozbudowanie wybranych partii mięśni. Wyjątkowość tego treningu polega na zastosowaniu specjalnej kamizelki, pasów oraz opasek, wyposażonych w elektrody. Wysyłając krótkie sygnały elektryczne do mózgu, stymulują one naszą tkankę mięśniową do bardziej wytężonej pracy. Dzięki temu trening EMS jest wielokrotnie bardziej efektywny niż zwykły trening siłowy.
W czym tkwi wyjątkowość treningu EMS?
Trening EMS jest polecany przez trenerów personalnych, rehabilitantów, dietetyków i profesjonalistów innych specjalizacji. Jak wskazują, 20 minut treningu EMS może zastąpić nawet 3 godziny samodzielnego treningu fizycznego na siłowni. W jego trakcie, wykonanych zostaje nawet 150 razy więcej skurczów tkanek mięśniowych, niż w czasie zwykłego treningu.
Dzieje się tak dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii. Nieodłącznym elementem treningów EMS jest specjalny ubiór, na który składają się kamizelka, pas na brzuch oraz opaski na biodra i ramiona. Kamizelki te pokryte zostały elektrodami, wysyłającymi delikatne impulsy elektryczne. Trafiają one bezpośrednio do mózgu, który w rezultacie pobudza nasze mięśnie do bardziej intensywnej pracy. Szczególnie istotne jest, że pod wpływem elektrostymulacji, pobudzone zostają głębokie warstwy tkanek mięśniowych, które podczas zwykłego treningu pozostają nieaktywne. Dzięki temu, w ciągu jednego krótkiego treningu możemy spalić nawet ponad 1000 kilokalorii.
Przebieg treningu EMS
Plan treningowy układany jest przez profesjonalnego trenera i dostosowywany do potrzeb każdej osoby. Zazwyczaj, rozpoczęcie treningu poprzedza wykonanie specjalnej analizy składu ciała. W oparciu o uzyskane wyniki oraz predyspozycje fizyczne, instruktor dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń oraz monitoruje przebieg całego treningu.
Pierwsze wyraźne efekty widoczne są już po pierwszym treningu. Oczywiście, ich stopień zależy od planu treningowego, założonego celu oraz rodzaju ćwiczeń, które wykonujemy.
Trening EMS – efektywny i opłacalny
Wśród korzyści wynikających z rozpoczęcia treningu EMS wymienić należy nie tylko poprawę sprawności fizycznej. Wiele osób podejmuje się tego treningu w celu zredukowania objętości tkanki tłuszczowej. Dotyczy to zwłaszcza osób cierpiących z powodu cellulitu oraz osób o zaniżonej jędrności skóry.
Niekiedy także stosuje się trening EMS jako formę treningu rehabilitacyjnego, mającego na celu usprawnić i rozbudować tkankę mięśniową. Dotyczy to zwłaszcza osób o obniżonej wytrzymałości mięśniowej oraz cierpiących na choroby dotykającego tkanek mięśniowych. Również osoby z chorobami stawów decydują się na rozpoczęcie treningu EMS.
Warto podkreślić, że jest to trening dedykowany zarówno dla osób aktywnych fizycznie, sportowców, jak i laików – osób dopiero rozpoczynających przygodę z aktywnym wysiłkiem. W każdym wypadku trening EMS będzie świetnym na sposobem na poprawę swojej kondycji w wyjątkowo krótkim czasie.
Szczególnie warta polecenia jest oferta MEON EMS, dostępna pod adresem: https://meonems.pl/trening-ems/. Zespół MEON EMS oferuje kilka różnorodnych planów treningowych, dostęp do specjalistycznej aparatury oraz nadzór wykwalifikowanej kadry trenerów.