Top 5 Smart TV

Szukasz telewizora do salonu? Musi zapewnić świetną jakość obrazu, być ozdobą i oferować szereg dodatkowych opcji? Podpowiadamy, jak wybrać idealny telewizor spośród tak bogatej oferty.

Nowe technologie to prężnie rozwijający się rynek, który stanowi prawdziwe wyzwanie dla producentów. Jesteśmy świadkami ciągłych zmian, co chwila czytamy nowinki, niedawno podziwialiśmy telewizory LCD, a teraz wizytówką luksusu jest nowoczesna technologia w telewizorach Samsung QLED, Sony z rozdzielczością 4k czy LG z matrycą OLED.

LG B6J

LG przygotował najnowszą generację telewizorów z matrycą OLED – technologią podświetlania, różną od stosowanej w tradycyjnych telewizorach LED. Docenisz w nim wysoki kontrast i kolory, w tym głęboką czerń. Telewizory te mają jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych, 100 Hz matrycę oraz system audio opracowany we współpracy z firmą Harman/Kardon.

Warto docenić też mechanizm przyspieszający łączność bezprzewodową z urządzeniami mobilnymi. Stworzono też osobną aplikację LG TV Plus, dzięki czemu zyskasz więcej możliwości sterowania telewizorem ze smartfona.

Sony XD8505

Bardzo popularny telewizor z rozdzielczością 4k i systemem Android. Jego najnowsza wersja oferuje między innymi bardzo dobrą jakość obrazu, rozdzielczość Ultra HD oraz funkcję Smart TV. W telewizor wbudowano wydajny procesor X oraz ulepszony system Android, oferujący moc aplikacji, filmów, gier, czy muzyki ze sklepu Google Play.

Obraz cechuje wyjątkowa wyrazistość, kontrast i kolorystyka, gdyż procesor wykonuje tysiące korekt w każdej sekundzie, aby zapewnić doskonałą rozdzielczość, odpowiednie nasycenie i jasność. Podobne zalety ma także telewizor Samsung QLED.

Samsung QLED

Najnowszą linię telewizorów Samsung, QLED oparto na udoskonalonej technice kropki kwantowej (Quantum Dot) na wyświetlaczach. Tego typu technologię posiadają telewizory LCD, dzięki której osiągają 100% natężenia koloru, niezależnie od jasności obrazu. Użytkownicy traktują je jak dzieła sztuki – nawet premiera telewizorów odbyła się w Luwrze.

Samsung stworzył telewizory, które doskonale wpasowują się we wnętrza – bez ramki, kabli czy nieestetycznych elementów potrzebnych do montażu telewizora na ścianie. Ponadto dopasował je do potrzeb użytkownika dzięki przemodelowaniu Smart TV. Możemy wyszukiwać treści w różnych serwisach, a system poznaje nasze upodobania. Ulepszono też aplikację Smart View, dedykowaną urządzeniom mobilnym z systemami Android i iOS.

Panasonic DXU701

Jeśli wybierzesz Panasonica, to znaczy, że wysoko cenisz design, elegancję i technologię HDR. W serii DXU701 wykorzystywano technologię HDR gwarantującą krystaliczny obraz. Do zakupu przekonuje też cena, znakomity kontrast oraz płynność ruchu, nawet w trakcie niezwykle dynamicznych ujęć.

Telewizory oferują ponadto ulepszony system operacyjny Firefox OS, który jest jeszcze wydajniejszy. Oparto go na czterordzeniowym procesorze, co sprawia, że praca na nim jest dużo szybsza. Użytkownicy doceniają też intuicyjną obsługę i personalizację aplikacji.

Philips PUS7101

Telewizor marki Philips, dzięki systemowi operacyjnemu Android znalazł się w ścisłej czołówce wśród Smart TV. Oferuję tę samą platformę internetową, która dostępna jest w serii Sony Bravia 4k, ale za mniejsze pieniądze. Ponadto, Philips słynie z systemu Ambilight – tylnego podświetlenia żarówkami LED, zmieniającymi się tak, jak barwy widoczne na ekranie. To ogromna zaleta dla kinomanów uwielbiających oglądać filmy przy przyciemnionym świetle.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here