Skąd czerpać wiedzę o sporcie

Kazimierz Górski, legendarny trener piłkarski, mawiał, że „chodzi o to, by strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika”. To jest prosta recepta na to, by wygrać mecz piłki nożnej. Ale skąd czerpać fachową wiedzę o sporcie? Jesteś początkującym piłkarzem? A może planujesz podjąć pracę w klubie sportowym? Gdzie należy zdobywać potrzebne kwalifikacje? 

Powszechnie mówi się, że aby rozwijać swoją karierę, kluczowe jest wykształcenie i wiedza, referencje i doświadczenie. My dzisiaj postaramy się wskazać Ci miejsca, skąd możesz czerpać wiedzę o sporcie. 

Książki o sporcie 

Książki są podstawowym „narzędziem” do zdobywania wiedzy w jakiejkolwiek dziedzinie. Czytanie ma nieskończenie wiele zalet. Czytając, obniżamy poziom naszego stresu, poprawiamy zdolności językowe, chłoniemy informacje. Jakie pozycje na rynku wydawniczym możemy polecić tym, którzy chcą zgłębiać wiedzę o sporcie? 

„Stan Futbolu” to przede wszystkim program, którego możemy posłuchać na kanałach Weszło i TVP Sport, ale i tytuł nowej książki, napisanej przez prowadzącego programu, Krzysztofa Stanowskiego. Stanowski to obecnie jeden z najbardziej popularnych dziennikarzy piłkarskich. Cechuje go duże poczucie humoru i cięty język. Książka „Stan futbolu” to zbiór anegdot i przemyśleń dziennikarza na temat futbolowej rzeczywistości. Czytamy w niej o kulisach świata sportu. Jesteśmy zgodni w tym, że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów piłki nożnej. 

Blogi i portale o sportowej tematyce

Wraz z popularyzacją internetu coraz więcej osób zaczęło tworzyć blogi i portale. Szybko okazało się, że wartościowe treści o sporcie są na wyciągnięcie ręki. Stron o tematyce piłkarskiej jest zdecydowanie bardzo dużo. Wiele z nich poza wpisami blogowymi zawiera także szereg konkursów dla zarejestrowanych czytelników, relacje live, zestawy międzynarodowych statystyk, wyników i klasyfikacji dotyczących każdego sezonu. 

Przykładem takiej strony może być Wellfusball, czyli ceniony niemiecki portal poświęcony piłce nożnej. Portal powstał w 2003 roku, a obecnie ma zasięg globalny. Wellfusball dostępny jest w ośmiu różnych językach: niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim, włoskim, holenderskim i polskim. Autorzy oraz założyciele tego portalu internetowego chcą przede wszystkim przekazywać aktualności na temat krajowych i międzynarodowych imprez piłkarskich. Przez lata swojej działalności serwis internetowy Wellfusball  zebrał ogromną bazę danych. Według szacunków portal ma historyczne oraz aktualne dane dotyczące ok. 300.000 zawodników, 22.000 klubów, 10.000 sędziów, 3.500 stadionów i prawie milion gier. To daje jego odbiorcom dostęp do pełnych statystyk wszystkich najwyższych klas rozgrywkowych krajów. 

Podcasty i kanały na YouTube

W obecnych czasach wielu pasjonatów decyduje się na opowiadanie o swojej pasji na własnych social media. Doskonałą platformą do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami jest YouTube. Można na nim znaleźć wiele wartościowych kanałów poświęconych tematyce sportowej. My także mamy swoje ulubione miejsca na polskim YouTubie, które uważamy za warte obserwowania. 

Kanał sportowy jest fenomenem, a jego powstaniem przekształciło się w wielkie medialne wydarzenie kończącego się roku. Kanał zyskał wielu widzów, a nawet fanów, już w pierwszych dniach działalności. Tworzy go grupa 4 mężczyzn, który są związani ze światem sportu od lat. Mowa tu oczywiście o Mateuszu Borku, Tomaszu Smokowskim, Michale Polu oraz oczywiście Krzysztofie Stanowskim.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here