Rodzaje maści końskiej oraz jej zastosowanie

Maść końska znalazła zastosowanie już w starożytności. To właśnie wówczas odkryto, iż odpowiednio dobrane mieszanki ziołowe pomagają wyleczyć bardzo wiele różnego rodzaju schorzeń narządów u koni, stąd jej nazwa. Obecnie wydłużenie się wieku życia człowieka sprawiło, iż aktualnie poszukuje się odpowiednich środków do wyleczenia tego typu schorzeń u ludzi. Okazuje się, iż maść końska jest niezastąpiona. Zatem kiedy możemy ją stosować oraz jakie są jej rodzaje?

W ostatnim czasie bardzo popularna stała się maść końska. Tego typu produkt wiele osób coraz częściej stosuje na rożnego rodzaju bóle stawów. Warto pamiętać, iż wspomniana maść zawiera w sobie między innymi wyciągi roślinne oraz ziołowe, a także liczne olejki eteryczne. Ponadto dodaje się do niej dużo mięty oraz mentol i kamforę. Warto pamiętać, iż w wielu sklepach oraz aptekach możemy znaleźć tego typu preparat w wersji z borowiną. Zatem w jakich przypadkach jeszcze możemy wykorzystywać tego typu maść?

Warto wiedzieć, iż maść końską wykorzystuje się przede wszystkim różnego rodzaju migren. Jednak w takiej sytuacji powinniśmy użyć maści chłodzącej i podczas jej nakładania należy w szczególności uważać na ominięcie okolicy oczu. Również tego typu produkt jest często stosowany na różnego rodzaju obrzęki oraz złamania, a także do regeneracji tkanek. Warto pamiętać, iż taką maść możemy zastosować również w przypadku uciążliwych katarów, ponieważ zawarty w niej mentol pozwoli nam szybciej udrożnić nasz zatkany nos. Nie możemy także zapominać, iż jednym z zastosowań maści końskiej jest jej stosowanie na stawy. Najczęściej smaruje się zmienione chorobowo miejsca, które bolą na skutek licznych urazów, jak również różnego rodzaju zwyrodnień. Warto pamiętać, iż jest ona stosowana także podczas różnorodnych złamań.

Warto pamiętać, iż wiele osób decyduje się na zastosowanie maści końskiej jako kosmetyk rozgrzewający. Jest to doskonały sposób na szybkie przywrócenie odpowiedniej temperatury naszemu ciału zwłaszcza w przypadku, gdy bardzo zmarzliśmy. Niewiele osób ma świadomość, jednak wspomniana maść także charakteryzuje się specjalnymi właściwościami, które w ostatnim czasie zaczęto wykorzystywać w kosmetyce. Jest to doskonały produkt, dzięki któremu w bardzo krótkim czasie możemy pozbyć się cellulitu. Również smarując się maścią końską możemy zmniejszyć objawy wiotczenia się naszej skóry. Jest to możliwe, ponieważ maść rozszerza nasza naczynia włosowate.

W ostatnim czasie maść końska znalazła bardzo duże zastosowanie. Jak już wcześniej wspomniano, tego typu kosmetyk był stosowany przede wszystkim do leczenia różnego rodzaju schorzeń stawów u koni w starożytności. Jednak warto pamiętać, iż obecnie jest on z powodzeniem stosowany u ludzi. Niestety wspomniana maść charakteryzuje się bardzo dużą zawartością różnego rodzaju alkoholów oraz olejków eterycznych, z tego powodu jeżeli po raz pierwszy decydujemy się na użycie tej maści, powinniśmy wykonać odpowiednią próbę uczuleniową, ponieważ ten produkt może wywoływać alergie.

[Głosów:4    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here