Rodzaje kropli do zmęczonych oczu

Odczuwasz pieczenie oczu, świąd lub uczucie piasku pod powiekami? Dyskomfort nasila się po kilku godzinach spędzonych przy komputerze? To może być przemęczenie oczu, które dotyczy coraz to większej liczby osób. Jak przynieść im ulgę?

Co na zmęczone oczy?

Oczy, tak jak wszystkie organy człowieka potrzebują regeneracji, pielęgnacji oraz odpowiedniej ilości odpoczynku. Szybkie tempo życia i wielogodzinna praca przy urządzeniach elektronicznych nie poprawia sytuacji. Szybką ulgę potrafią przynieść krople do zmęczonych oczu. W jaki sposób działają? Tak zwane sztuczne łzy mają skład zbliżony do naturalnego płynu występującego w oku. Dbają o prawidłowy poziom nawilżenia spojówki, dzięki czemu uczucie dyskomfortu mija.

Problem suchych oraz zmęczonych oczu staje się coraz bardziej powszechny – dotyka aż 25% pacjentów, którzy zgłaszają się po pomoc do specjalisty. Nie tylko urządzenia elektroniczne nasilają przykre objawy. Przyczynia się do tego przebywanie w ogrzewanych lub klimatyzowanych biurach, sztuczne oświetlenie czy jonizacja powietrza, która powoduje elektryzowanie się rogówki, przyciągając zanieczyszczenia.

Krople do zmęczonych oczu

Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów kropli. W przypadku zmęczonych oczu najlepiej sprawdzą się preparaty nawilżające. Dlaczego? Ponieważ jedną z najczęstszych przyczyn zmęczenia narządu wzroku jest wpatrywanie się w laptop, tablet czy smartfon, podczas którego zapominamy o regularnym mruganiu. W rezultacie nasze oczy nie są odpowiednio nawilżone, a rogówka staje się wysuszona. Nawilżając oczy, zapewniamy im szybką ulgę.

Wyjątkowo skutecznym produktem są krople zawierające dekspantenol. Wykazują one działanie nie tylko nawilżające, ale też wspomagają regenerację nabłonka rogówki i łagodzą uczucie podrażnienia. Stosowane regularnie ograniczają dyskomfort związany z nadmiernym obciążaniem narządu wzroku.

Ciekawą alternatywą dla osób, które noszą soczewki, są krople, które mogą być stosowane nawet ze szkłami kontaktowymi. Pacjenci nie muszą zdejmować soczewek, aby zakropić oko, co jest opcją wygodną i niezwykle komfortową.

Chociaż na rynku znajdziemy szeroką ofertę kropli do oczu, niektóre preparaty nie są dobrze tolerowane przez osoby wrażliwe. Dzieje się tak szczególnie w przypadku produktów z konserwantami. Zamiast przynieść ulgę, potrafią wywołać reakcję alergiczną oraz pogorszyć sytuację. Warto więc stawiać na krople dobrej jakości bez konserwantów, które można znaleźć na przykład na https://pharmsupply.com.pl/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here