Roboty sprzątające

Sprzątanie małego mieszkania albo dużego domu wcale nie musi należeć do przyjemności, o których marzymy przez cały tydzień. Jest to po prostu dość prozaiczna czynność, z którą musimy się uporać my albo nasi bliscy. Warto więc szukać takich rozwiązań, które nam ów proces ułatwią, a zaoszczędzony czas dobrze by było przeznaczyć na inne rzeczy, takie jak lektura dobrej książki, uprawianie sportu, czy też rozmowy z dziećmi, itp. Dobrym pomysłem na usprawnienie tego odcinka naszego życia może być zakup odpowiedniego robota sprzątającego, który z pewnością zmieni nasze życie. Odkurzacze automatyczne tego typu pozwolą nam na sprzątanie mieszkania bez naszego udziału. Znalezienie urządzenia, które nas ostatecznie zadowoli, może chwilę potrwać. Roboty sprzątające stanowią dość spory segment rynku urządzeń sprzątających, który to segment cały czas się rozrasta. Z pewnością warto przyjrzeć się im z bliska i zastanowić się, czy nie jest to produkt, na który czekaliśmy.

Robot sprzątający sprząta, a my mamy więcej czasu dla siebie

Najłatwiej będzie nam znaleźć różnego rodzaju roboty sprzątające w Internecie. Jedną z najciekawszych pod tym względem ofert znajdziemy pod adresem sieciowym: https://www.neonet.pl/do-domu/odkurzacze.html. Witryna internetowa NeoNet ma obecnie na swoich półkach ponad sto dziesięć modeli takich robotów, które możemy nabyć. Dużą zaletą zakupów w tym sklepie jest także fakt, że w naszym zasięgu może się znaleźć robot sprzątający z górnej półki, gdyż sklep prowadzi korzystną sprzedaż na raty, z której niewątpliwe warto skorzystać w niedalekiej przyszłości. Odkurzacz automatyczny sprząta więc mieszkanie lub dom bez udziału człowieka. Jest on skonstruowany tak, że sam zbiera pył, kurz oraz inne zabrudzenia z paneli, dywanów, wykładzin, glazury, itp. Jedyną przeszkodą są dla niego progi, czy też duże różnice poziomów w mieszkaniach. Napędzany akumulatorem o odpowiedniej pojemności, może pracować przez z góry określony czas. W momencie, gdy zaczyna brakować mu energii udaje się sam do stacji dokującej, w której się ładuje. Robot sprzątający może sprzątać mieszkanie pod naszą nieobecność. Odkurzacze automatyczne mogą być także sterowane specjalnymi aplikacjami, które możemy zainstalować na smartfonie, tablecie albo na komputerze.

Na co warto zwrócić uwagę, inwestując w odkurzacz automatyczny?

Robot sprzątający powinien więc mieć akumulator dostosowany mocą do powierzchni, na jakiej zamierzamy nim sprzątać. Robot automatyczny powinien także posiadać odpowiednią moc ssącą, która powinna wynosić w granicach 650-850 watów. Wyższe moce przydadzą się tam, gdzie mamy do czynienia z dywanami. W przypadku paneli albo glazury moc może się kształtować w okolicach 650 watów. Robot sprzątający porusza się wszędzie tam, gdzie może wjechać, a więc nie możemy liczyć na to, że automatyczny odkurzacz wjedzie pomiędzy szafkę a ścianę. Nowoczesny odkurzacz automatyczny nie przyda się więc w mieszkaniach, gdzie jest mało miejsca. Koniecznie trzeba zwracać uwagę na różne dodatkowe rozwiązania, takie jak nawigacja liniowa, funkcja mycia oraz np. to ile waży robot sprzątający. Waga może mieć znaczenie wówczas, gdy trzeba go przenieść, np. na korytarz albo na wyższe piętro domu. Odkurzacz samojezdny może mieć więcej różnych funkcji, ale pamiętajmy że detekcja ruchu, funkcja mycia czy też mopowania, itp. wiążą się z dodatkowymi wydatkami. Z pewnością znaczenie także będzie miał czas ładowania akumulatora, który przeważnie mieści się w przedziale pomiędzy godziną a dwoma godzinami. Automatyczny powrót do bazy sprawi, że czas ładowania akumulatora, będzie na bieżąco dostosowywany do potrzeb. Wskaźnik naładowania baterii będzie nam to pokazywał na bieżąco. Wygodne automatyczne opróżnianie pojemnika ułatwi nam pozbywanie się zanieczyszczeń na bieżąco.

Robot sprzątający – pomysł rodem z XXI wieku

Jak więc widzimy funkcje odkurzacza automatycznego mogą być dość rozbudowane. Robot będzie mógł na jednym ładowaniu przebyć różne odległości. Funkcja mycia, np. będzie powodowała większe zużycie energii. Funkcje odkurzacza, które także należy uznać za bardzo istotne, to rodzaj filtra lub filtrów, które w nim znajdziemy. Warto tutaj postawić na najlepsze roboty sprzątające wyposażone np. w w filtry HEPA. Pojemność pojemnika w robotach sprzątających nie jest zbyt duża, a o tym kiedy trzeba taki pojemnik opróżnić, informuje nas wskaźnik napełnienia worka. Programator pracy pozwoli nam włączyć funkcję czyszczenia mieszkania pod naszą nieobecność. Wszelkie dodatkowe udogodnienia jak: funkcja mycia, rodzaj oprogramowania, pojemność zbiornika na kurz, automatyczny powrót, kompas cyfrowy, filtr HEPA, dobry programator pracy, itp., sprawiają, że te niewielkie urządzenia wykonają w każdym domu sporo dobrej pracy. Warto więc sprawdzić w Twojej przeglądarce jak najwięcej wiadomości, tak aby np. robot mopujący na którego postawimy, okazał się strzałem w dziesiątkę. Roboty odkurzające, wyposażone w liczne czujniki, są produktami w które z pewnością warto zainwestować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here