Rewolucja w bankowości

Świat pędzi do przodu, a wraz z nim zmieniają się instytucje finansowe oraz produkty, które one oferują swoim klientom. Z uwagi na fakt, że do Europy Zachodniej dołączyliśmy dopiero na początku lat 90. ubiegłego wieku z dosyć konserwatywnym systemem bankowym, mieliśmy dużo do nadrobienia w dziedzinie innowacji oraz szybkości i wygody w korzystaniu z usług finansowych. Taki opóźniony start miał też dużo dobrych stron. Po pierwsze, zaczęliśmy wdrażać najnowocześniejsze na rynku rozwiązania. Praktycznie nie było u nas w użyciu książeczek czekowych, które do dzisiaj królują w niektórych państwach, nie musieliśmy zastępować starych niewydolnych systemów komputerowych do obsługi klienta nowymi, tylko od razu wprowadziliśmy nowoczesne rozwiązania. Tak samo było z bankomatami, nie trzeba było pozbywać się starych i zastępować ich nowymi,  tylko od razu montowaliśmy te docelowe.

Płatności w sieci

Istną rewolucją, w której Polska wiodła prym, było wprowadzenie banków internetowych, które nie miały swoich stacjonarnych placówek. Wszystkie transakcje włącznie z podpisaniem umowy na założenie konta odbywały się zdalnie, za pomocą sieci internetowej. Kolejną innowacją, która szybko zadomowiła się pod naszym dachem, były transakcje polecenia zapłaty, dzięki którym nie musieliśmy pilnować terminów do zapłacenia naszych rachunków czy wykonania przelewów i zakupów internetowych oraz korzystania z kart płatniczych, wpierw tych z paskiem magnetycznym, potem z chipem, aby skończyć na płatnościach zbliżeniowych. Ostatni krzyk mody to płatności za pomocą specjalnej aplikacji na naszym smartfonie.

Zagraniczny sen

Otwarcie granic w ramach Strefy Schengen oraz nasza coraz większa zamożność doprowadziły do tego, że Polacy coraz chętniej wyjeżdżają za granicę, realizując swoje plany biznesowe, turystycznie czy w odwiedziny. Z kolei internet spowodował, że, chcąc kupić markowe wina z nad Loary czy dobry holenderski ser, nie musimy już odwiedzać tych krajów, czy prosić kogoś, aby zrobił nam zakupy, tylko siadamy przez komputerem i robimy je zdalnie. W tym celu niezastąpione okazują się serwisy transakcyjne np. https://eurotransfer24.com/. za pomocą, których możemy szybko, tanio i bezpiecznie zrobić zakupy w euro. Zanim w całej Unii Europejskiej nie wprowadzi się jednolitej waluty, jest to kolejne innowacyjne rozwiązanie ułatwiające klientowi codzienne życie. Po prostu, bez logowania, wskazujemy w serwisie konto, na które ma być dokonana płatność, jej kwotę w euro i po bardzo atrakcyjnym kursie wymiany taka transakcja zostanie zrealizowana. W tym wypadku prowizja wynosi tylko 1 euro.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here