Przebiegnij lub przejdź z kijkami kawałek Skandynawii!

Biegowy rejs do Szwecji to świetna propozycja wycieczki dla miłośników biegania i chodzenia z kijkami. Czym jest Biegowy potop szwedzki? Co obejmuje program wycieczki – o tym przeczytacie poniżej.

Jest to ciekawa propozycja aktywnego spędzenia 2 dni – i to zarówno na morzu, jak i na lądzie. To wycieczka do Szwecji dla biegaczy oraz miłośników nordic walkingu. Nie będą nudzić się na niej także osoby towarzyszące, niebiorące udziału w biegu/chodzie. Zatem zamiast iść biegać/chodzić do parku czy lasu w swojej okolicy, warto wybrać się na wycieczkę biegową aż do Szwecji.

Biegowy potop szwedzki – co to takiego?

To propozycja wycieczki promem do Szwecji połączonej z bieganiem/chodzeniem, zwiedzaniem i zabawą na pokładzie, czyli 3 w 1. Program rejsu oferuje zarówno świetnie spędzony czas na promie, a także udział w biegu oraz zwiedzanie z przewodnikiem.

A dlaczego akurat potop szwedzki? Bo biegacze zaleją sobą Szwecję. Jest to propozycja nie tylko dla profesjonalnych biegaczy, ale także amatorów czy osób dopiero zaczynających swoją przygodę z bieganiem. Każdy biegacz czy chodziarz znajdzie tu coś dla siebie.

Bieganie, a może nordic walking?

Dla biegaczy zostały przygotowane 3 trasy, różniące się dystansem i stopniem trudności. Do wyboru są trasy 5-, 10- i 15-kilometrowa. Warto pamiętać, że są to trasy trailowe, zatem należy wziąć ze sobą odpowiednie obuwie – inne niż przeznaczone do biegania po twardym podłożu (np. po asfalcie). Nie jest to jednak tylko wycieczka dla biegaczy – odnajdą się na niej także ci, którzy być może nie lubią biegać, ale za to lubią chodzić. Dla nich przygotowana została 5-kilometrowa trasa nordic walkingowa. To nie lada gratka dla wielbicieli chodzenia z kijkami – aktywność na świeżym powietrzu i do tego piękne widoczki. Na biegową wycieczkę do Szwecji mogą pojechać również osoby towarzyszące, które nie chcą brać udziału ani w biegu, ani w chodzeniu. W ośrodku biegowym mogą wygodnie i także na świeżym powietrzu poczekać na swoich biegnących lub chodzących współtowarzyszy.

Promem do Szwecji – co obejmuje cena rejsu?

Rejs obejmuje 2 noclegi na promie i cały dzień na lądzie w Szwecji, tj. przedpołudnie na trasach biegowych oraz popołudniowe zwiedzanie z przewodnikiem. Dostępne są dwa terminy rejsów – prom odpływa 29 września oraz 7 listopada. Wycieczkę do Szwecji można kupić za 279 zł za osobę – rezerwacja przez stronę internetową wiąże się ze zniżką w wysokości 40 zł.

Cena obejmuje:

  • rejs promem do Szwecji i z powrotem
  • rozrywkę na pokładzie (w tym także dyskoteka)
  • śniadanie w formie szwedzkiego stołu
  • miejsce w kabinie wewnętrznej dwuosobowej z łazienką oraz telewizorem na 2 noce
  • start w biegu na dystansie 5, 10 lub 15 km albo nordic walking na trasie 5 km
  • transport autokarem do ośrodka biegowego i z powrotem
  • wycieczkę autokarową z przewodnikiem
  • prezentacje gości specjalnych
  • ubezpieczenie NW i KL
  • medal i koszulkę dla każdego uczestnika, a także nagrody dla zwycięzców.

Cena zawiera opłatę portową oraz opłatę ekologiczną. Opłata portowa i opłata ekologiczna nie podlegają rabatom.

Wycieczka do Szwecji – program rejsu

Prom odpływa wieczorem, zatem pierwszy dzień to: odprawa biletowa, wypłynięcie, odbiór pakietów startowych, kolacja w jednej z trzech restauracji, zakupy w pokładowym sklepie, możliwość korzystania ze SPA oraz siłowni, spotkanie organizacyjne, spotkanie z gościem specjalnym, muzyka na żywo i dyskoteka. Kolejny dzień to: śniadanie w formie szwedzkiego stołu, przypłynięcie do Karlskrony, przejazd autokarem do ośrodka biegowego, impreza biegowa, wycieczka autokarowa do Kalmaru, powrót na prom i wypłynięcie, możliwość korzystania ze SPA, kolacja, spotkanie podsumowujące rejs, dyskoteka. Ostatni dzień to śniadanie i przypłynięcie do portu  Gdyni.

Po bieganiu odbędzie się wycieczka autokarowa do Kalmaru – z przewodnikiem. Trasa zwiedzania obejmuje spacer po wałach położonego na wyspie zamku, wizytę na starym mieście oraz czas wolny.

Ośrodek biegowy Svartbäcksmåla

Tej jesieni biegi odbędą się w nowym miejscu, tj. ośrodku biegowym Svartbäcksmåla. Jest on zlokalizowany w pięknej scenerii lasów i pagórków. W ośrodku tym znajdują się trasy biegowe (trailowe) o różnej długości, trasy spacerowe oraz zaplecze – szatnie, toalety, prysznice, sauna, pokój wypoczynkowy oraz barek z napojami. Przed wejściem znajdują się ławki i stoły, zatem można z nich skorzystać, urządzając sobie piknik. Zimą odbywają się tu zawody biegowe narciarskie (rejsy Zimowe Szlaki Szwecji).

Ośrodek ten znajduje się niedaleko miejscowości Nybro, około 30 km na zachód od Kalmaru, w południowo-wschodniej Szwecji. Jest to zatem dogodna lokalizacja do późniejszego zwiedzania Kalmaru.

Teren ten jest dość pagórkowaty i w związku z tym trasy są zróżnicowane – od płaskich po takie, na których różnice w wysokościach są spore. Trasa żółta jest dość łatwa – ma tylko 40 m przewyższenia, a na trasie czarnej trzeba pokonać spore przewyższenia. Wszystkie trasy, niezależnie od stopnia trudności, są poprowadzone na drogach i ścieżkach leśnych, zatem trzeba być przygotowanym na bieganie trailowe (należy mieć między innymi odpowiednie obuwie). Są to trasy dla miłośników biegania po miękkiej nawierzchni. Nie ma żadnych odcinków przebiegających przez utwardzone drogi. Trasy są dobrze przygotowane, tak, że nawet po deszczu nie ma ryzyka grzęźnięcia w błocie. Najdłuższa trasa (zielona) ma 10 km i prowadzi na drugą stronę płynącego w okolicy potoku. Jest to najbardziej widokowa z proponowanych tras. Pozostałe trasy jednak także oferują piękne widoki.

Szczegółowe informacje na temat rejsów turystycznych i wycieczek do Szwecji można znaleźć na stronie przewoźnika: https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/biegowy-potop.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here