Profesjonalizacja w grze w darta. Od czego zacząć?

Tarcze do gry w rzutki to nieodłączny element wystroju niemal każdego pubu. Z tarczami do gry w darta spotkać możemy się także w wielu innych miejscach, w klubach nocnych, w salonach rozrywki, salach gimnastycznych czy siłowniach. Sama gra w darta nie jest szczególnie wymagająca czy obciążająca fizycznie, a zatem w zabawie uczestniczyć może w zasadzie każdy. Nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych czy płciowych. W darta na przeciwko siebie stanąć może dziecko i osoba dorosła, mężczyzna i kobieta. Ewentualny sukces zależy tylko i wyłącznie od celności kolejnych rzutów, a zatem od ogólnej koordynacji ruchowej i bystrości wzroku danego gracza. Co ciekawe, w darta można grać również w pojedynkę, śrubując coraz lepszy wynik indywidualny.

Jak już wspomnieliśmy, gra w darta nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, grać w rzutki może zatem każdy. Wystarczy zaopatrzyć się w tarczę do gry i zestaw rzutek, i zacząć trenować. Zarówno w Polsce jak i na świecie organizowane są różnego rodzaju turnieje gry w darta, podczas których może się sprawdzić, stawiając czoła bardziej doświadczonym zawodnikom. Co prawda sama gra w darta nie należy do grona sportów olimpijskich, ale wraz z postępującą popularyzacją gry, standaryzacją zasad i profesjonalizacją wielu graczy, poziom darta stale rośnie.

Wybór tarczy do gry w darta

Jeśli chcemy na poważnie zająć się tego typu sportem, od razu warto zaopatrzyć się we własną, profesjonalna tarczę do gry. Na rynku znajdziemy klasyczne tarcze sizalowe – wyjątkowo wytrzymałe, choć dziś już raczej rzadko spotykane (znajdziemy je jedynie w wyspecjalizowanych sklepach z grami zręcznościowymi) oraz nowocześniejszą ich wersję, tarcze elektroniczne, które samodzielnie zliczają punkty. To drugie rozwiązania zapewnia nie tylko większą wygodę gry, ale daje również dostęp do kilku-kilkunastu różnych gier rozgrywanych według różnych zasad (różne sposoby naliczania punktów). To komfortowe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które dopiero poznają darta i chcą nauczyć się najbardziej popularnych typów rozgrywki. Jeśli zależy nam na większym profesjonalizmie, warto sięgnąć po tarczę elektroniczną wyposażoną jedynie w dwa rzędy dziurek na polach podwójnych i potrójnych. Zwróć na to uwagę zamawiając nową tarczę, ponieważ większość dostępnych na rynku tarcz wyposażonych jest w trzy rzędy dziurek, co w zdecydowany sposób ułatwia rozgrywkę.

Trening i zawody

Ze względu na dużą dostępność różnych modeli tarcz oraz stosunkowo niskie ich ceny, zakup własnej tarczy nie powinien stanowić dla nikogo najmniejszego problemu. Mając własną tarczę trenować możemy o dowolnej porze dnia i nocy, w każdy dzień tygodnia, co jest najprostszą drogą do zwiększenia własnych umiejętności, a tym samym do stałego progresu osiąganych wyników. Po nabraniu wprawy, można spróbować się w grze ze znajomymi lub przypadkowo spotkanymi osobami, które również grają w darta. Można również zapisać się na lokalne zawody lub wziąć udział w profesjonalnym turnieju. Uczestnictwo w takich zawodach zwykle wiąże się z koniecznością opłacenia wpisowego, ale są to na ogół małe kwoty, które pozwolą się sprawdzić na tle innych profesjonalnych graczy.

[Głosów:53    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here