Na rynku sprzętu AGD dostępnych jest wiele modeli pralek. Różnią się one zarówno pod względem budowy fizycznej, jak i w kwestii technologicznej. Można wybrać pralkę ładowaną od przodu lub od góry, o pojemności bębna do 4kg lub nawet taką, która pomieści aż 9 kg prania. Charakteryzują się one różną budową bębna, szerokością i głębokością. Pralki różnią się też pod względem posiadanych trybów prania i dodatkowych funkcji, a także reprezentują odmienne klasy energetyczne. Jak kupić dobrą pralkę za rozsądne pieniądze? Wskazówki i porady znajdziesz w tekście poniżej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki?

Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze pralki jest jej wielkość. Powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia, w którym ma się znaleźć oraz do wielkości rodziny, która będzie z tej pralki korzystać. Dla singla wystarczający okaże się bęben o pojemności do 4-5 kg. Z kolei dla rodziny z dwójką lub większą odpowiednia będzie pralka o pojemności do nawet 9 kg.

Bardzo ważny jest także typ pralki. Na rynku dostępne są pralki ładowane od przodu lub od góry. Te pierwsze są nieco większe i mogą mieć bardzo pojemny bęben. Można również wykorzystać ich blat jako dodatkową półkę. Pralki, do których pranie wkłada się od przodu, doskonale nadają się do zabudowy i ukrycia w szafce łazienkowej. Z kolei pralki ładowane od góry zajmują znacznie mniej miejsca i są idealne do małych łazienek. Wybór odpowiedniego modelu uwarunkowany jest przede wszystkim dostępną przestrzenią, na której ma znajdować się pralka.

Sparwdź ofertę sklepu Vobis na https://vobis.okazjum.pl/

Jakie programy i funkcje są przydatne?

Nowoczesne pralki posiadają wiele dodatkowych funkcji i programów prania. Wybierając idealny model, dopasowany do potrzeb Twoich i Twojej rodziny, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na dostępne programy prania. Na liście powinny znaleźć się przede wszystkim te podstawowe i najważniejsze, niezbędne do codziennego użytku. Dobrze, aby Twoja pralka posiadała takie tryby jak pranie wstępne, które doskonale sprawdza się w przypadku mocno zabrudzonych ubrań, opóźniony start, szybkie pranie, tryb ekonomiczny czy pranie wełny i delikatnych rzeczy.
Wśród dodatkowych funkcji pralki przydatne okazać mogą się opcje:  zabezpieczenie przed dziećmi, pranie bąbelkowe, elektroniczny wyświetlacz czy synchronizacja pralki ze smartfonem, co daje możliwość zdalnego włączenia załadowanego sprzętu w czasie przebywania poza domem.

Cena i klasy energetyczne

Podczas zakupu pralki do gospodarstwa domowego warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną. Najlepiej wybrać taką, która posiada jak najwięcej plusów, czyli A+++. Oznaczenie tego rodzaju daje gwarancję, że podczas prania zostanie zużyte mniej wody i prądu, co pomoże zaoszczędzić na comiesięcznych rachunkach. Dzięki temu nieco wyższa cena pralki szybko się zwróci. Dlatego też warto pamiętać, że wybierając pralkę należy wziąć pod uwagę nie tylko jej cenę, ale również koszty użytkowania i wybrać najbardziej optymalną kombinację przy konkretnym typie pralki, która będzie idealna do naszego domu.

Przy poszukiwaniach wymarzonej pralki warto sparwdzić ofertę hipermarketów. Korzystną ofertę sprzętu AGD posiada sklep https://tesco.promoceny.pl/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here