Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Kochają ją nie tylko we Włoszech, skąd pochodzi, w Stanach Zjednoczonych czy w Wielkiej Brytanii – także my, Polacy, uwielbiamy chrupiące ciasto pokryte sosem pomidorowym i ciągnącą się mozzarellą z rozmaitymi dodatkami. Co ważne, rozwój rynku gastronomicznego w Polsce sprawił, że dziś naprawdę dobrą pizzę możesz zjeść także tutaj. Gdzie szukać jej w Poznaniu?

Poznań jest miastem, którym nie sposób się nie zachwycić. Klimatyczna starówka, bogactwo terenów zielonych, szeroka oferta kulturalna, ale i… kulinarna. To właśnie na  tej drugiej skupimy dzisiaj uwagę, okazuje się bowiem, że w stolicy Wielkopolski, obok wielu lokali serwujących kuchnię polską, regionalną czy amerykańską, znajdziemy szeroką gamę pizzerii. I to takich, które oferują pizzę również w zaskakującym wydaniu – jak np. pizzeria Raptorius w Poznaniu. Tu oprócz typowo włoskiej klasyki znajdziesz w menu m.in. wersję meksykańską, barbecue czy inspirowaną kuchnią Bliskiego Wschodu. Za każdym razem możesz więc spróbować tej sycącej potrawy w innym wydaniu.

Pizza w Poznaniu: na Starym Mieście czy obrzeżach?

Dobrą pizzę w Poznaniu znajdziesz niemal na każdym kroku. Bez względu na to, czy jesteś turystą, który chce zobaczyć ikoniczne poznańskie koziołki na wieży zegarowej ratusza, czy też mieszkańcem miasta – pizza to zawsze dobry wybór. Będąc na Starym Mieście, możesz po prostu powędrować klimatycznymi uliczkami i wejść do jednej z trattorii, których niemało w centrum Poznania. Możesz też – przed wyborem lokalu – poszukać opinii o pizzeriach w internecie. Zwróć uwagę nie tylko na recenzje i zdjęcia dań, ale również na popularność restauracji, w której planujesz skosztować pizzy – to ona mówi wiele o jakości oferty.

A co poza centrum? Na przykład mieszkańcy osiedla Batorego chętnie zaglądają do pizzerii Raptorius – przyrządzane tutaj włoskie danie smakuje nawet najbardziej wymagającym. Również w innych dzielnicach znajdują się lokale warte odwiedzenia. A co, jeśli nie masz czasu ich odwiedzić? Wówczas możesz dobrze zjeść… we własnym domu lub w biurze. I wcale nie musisz przyrządzać pizzy samodzielnie – po prostu zamów ją z dostawą!

Najlepsza pizza w Poznaniu to ta z dowozem

Najlepsze włoskie restauracje w Poznaniu to niewątpliwie idealne miejsce na romantyczną kolację czy obiad z przyjaciółmi. Pytanie jednak, czy uda Ci się znaleźć wolny stolik.  Jeżeli nabrałeś chęci na pizzę w piątek wieczorem lub w weekend, może być to karkołomne, a wręcz niewykonalne zadanie. Nie oznacza to jednak, że musisz obejść się smakiem – rozwiązaniem jest zamówienie pizzy z dostawą do domu. Dowóz realizuje m.in. poznański Raptorius, a także inne popularne lokale. Jak złożyć zamówienie? Najwygodniej – online. Wystarczy kilka kliknięć (także za pomocą smartfona), aby wybrać odpowiednią opcję z menu, zapłacić i… rozsiąść się wygodnie na kanapie w oczekiwaniu na smaczne, włoskie danie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here