Najekonomiczniejsze sposoby na ogrzewanie

Sezon grzewczy w pełni, co jednak nie oznacza, że przestaliśmy się zastanawiać, w jaki sposób zapewnić komfort termiczny domownikom. Do wyboru mamy obecnie niemałą liczbę urządzeń grzewczych. Na co warto postawić jeszcze w tym sezonie, a co zaplanować na przyszły rok, by zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Promienniki podczerwieni – najwyższy komfort termiczny

Dobrym uzupełnieniem podstawowego systemu grzewczego są promienniki podczerwieni. Do pracy urządzenia wymagane jest podłączenie do sieci instalacji elektrycznej. Ten typ grzejnika można zamontować nawet teraz. Znajdziemy dla niego miejsce na suficie bądź na ścianie, praktycznie w dowolnym miejscu.

Dlaczego promiennik podczerwieni? Bo oferuje najwyższy komfort termiczny spośród dostępnych na rynku urządzeń. W tak dogrzewanych pomieszczeniach nie zmagamy się z odczuwaniem różnic pomiędzy temperaturą panującą przy podłodze a przy suficie. Żadne innego rodzaju grzejniki nie są w stanie tego zaoferować. Ponadto promienniki, chociażby te z oferty sklepu Econovli.pl, działają na zasadzie pochłaniania promieniowania podczerwonego i jego zamiany na ciepło. Dzięki temu ciepłe i suche pozostają ściany budynku. Ryzyko pojawienia się wilgoci i rozwoju grzybów jest zminimalizowane, więc nie trzeba się martwić o swoje zdrowie.

Promienniki pobierają niewiele energii elektrycznej, bo tylko do czasu uzyskania pożądanej temperatury. Po tym czasie ciepło rozprowadzane jest w sposób naturalny, bez korzystania z prądu, więc oszczędnie, dalej zachowując komfort termiczny we wnętrzach.

Warto również wspomnieć o tym, że promienniki świetnie wpisują się w domowe aranżacje. Można je ukryć nawet za grafiką czy obrazem, czego nie da się uczynić dysponując klasycznymi urządzeniami grzewczymi.

Grzejniki hybrydowe – konwekcja plus podczerwień

Już teraz martwimy się o rachunki za kolejny sezon grzewczy. Pomyślmy zatem o tym, by w przyszłym roku zainwestować w grzejniki hybrydowe. Działają one na zasadzie dwóch rozwiązań, a właściwie elementów grzewczych.

Jednym z nich jest ogrzewanie elektryczne konwekcyjne, czyli dobrze znana zasada działania. Wydajny element grzewczy pozwala na szybkie ogrzanie pomieszczenia, ale po uzyskaniu odpowiedniej temperatury – ustalonej przez użytkownika, grzejnik przestaje korzystać z sieci energii elektrycznej. Robi to dopiero wtedy, gdy zostanie wykryty spadek temperatury. Za rozprowadzanie ciepła po wnętrzach w sposób ciągły i podtrzymywanie temperatury, odpowiada za to system grzewczy wykorzystujący podczerwień.

Finalnie oznacza to, że moc, która jest potrzebna do zapewnienia komfortu termicznego, jest znacznie mniejsza niż w przypadku klasycznych urządzeń grzewczych.

Ciepło, cieplej, najcieplej… na to liczymy w sezonie jesienno-zimowym. Aby móc cieszyć się komfortem korzystania z domowych wnętrz, postawmy na jedno z proponowanych rozwiązań. Zaoszczędzimy i nie stracimy na odczuwaniu ciepła, a przy tym skorzystamy z dodatkowych funkcjonalności nowoczesnych urządzeń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here