koszulka

Wiele osób mylnie sądzi, że najlepszym czasem na rozpoczęcie biegowej przygody są wakacje. Tymczasem jednak o wiele bardziej sprzyjające warunki panują jesienią oraz wiosną. Jeśli więc chcesz zadbać o swoją kondycję, nie czekaj, tylko już dziś przygotuj trasę i odpowiedni strój.

Jak mówi stare przysłowie: „Ten, kto chce – znajdzie sposób, a ten, który nie chce – powód”. Uprawianie sportu kojarzy się dziś ze sporym wydatkiem. To jednak przekonanie, które wmawiane jest nam przez koncerny sportowe, reklamy w telewizji i specjalistów od technologii, którzy chcą sprzedawać kolejne gadżety. Tymczasem nie potrzebujesz tak wielu sprzętów, jak mogłoby się wydawać. Bieganie jest jednym z najmniej wymagających pod względem sprzętowych sportów. Czego więc będziesz potrzebować?

Odpowiedni strój – czyli jaki?

Tu wiele zależy od budżetu, jakim dysponujesz. Odzież do biegania może kosztować przysłowiowe „grosze”, ale może pochłonąć też tysiące. Wszystko zależy od tego, jak podejdziesz do tematu. Czy ciuchy, na które wydasz całą wypłatę sprawią, że staniesz się szybszy, a bieganie będzie bardziej komfortowe? Nie. Przynajmniej na początku nie będzie to miało znaczenia. Strój powinien być wygodny, przewiewny, ale jednocześnie nie utrudniać poruszania się zbyt dużą obszernością.

Podstawowym narzędziem biegacza są buty. Nie musisz wydawać na nie 400 czy nawet 700 złotych. Mogą być to zwykłe, proste „adidasy”, z podeszwą przystosowaną do biegania, która będzie amortyzowała wstrząsy. Radzimy unikać klasycznych trampek, ponieważ ich podeszwy są płaskie i cienkie. Kolejnym ważnym elementem są legginsy, spodnie lub spodenki. Wybierz to, w czym najlepiej się czujesz. Niektóre osoby, szczególnie w chłodniejsze dni, zakładają pod spód bieliznę termiczną. Kolejnym ważnym elementem jest koszulka. Może być to zwykły, bawełniany t-shirt, ale także ten wykonany z oddychającego, odpowiadającego na potrzeby sportowców materiału. Opcjonalnie przydaje się też czapka, czapka z daszkiem lub opaska. Chronią głowę przed wychłodzeniem i przewianiem.

Personalizuj koszulkę

Koszulki z zabawnymi napisami https://www.123koszulki.pl/sklep/kategoria-produktu/koszulki-sportowe/na-wesolo/ lub nadrukami zawsze wywołują uśmiech nie tylko właściciela, ale i osób, które je widzą. Nie musisz jednak podążać za trendami i kupować takiego t-shirtu, który mają tysiące osób w całej Polsce. Możesz postawić na koszulki z nadrukiem , które będą przygotowane specjalnie dla Ciebie. Możesz umieścić na nich jakieś zabawne hasło, rysunek, zdjęcie, nazwę grupy, z którą biegasz. Dzięki temu, będziesz mieć specjalną garderobę, stworzoną właśnie do biegania. To zawsze dodatkowo motywuje do tego, aby wstać z kanapy i trochę się poruszać.

Na rynku dostępnych jest kilka metod druku. W tym przypadku jednak polecamy druk sublimacyjny. Wykorzystywany jest on przede wszystkim przy oddychającej odzieży sportowej. Farba wiąże się na stałe z włóknami, dzięki czemu wydruk jest trwały i odporny na pranie oraz prasowanie. Wykorzystywane barwniki są ekologiczne i nie powodują ani podrażnień skóry, ani alergii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here