Zmieniasz balsamy, szampony i tusze do rzęs w nadziei, że tym razem trafiłaś na kosmetyk idealny? Martwisz się, że przy każdym demakijażu oka coraz więcej rzęs zostaje na waciku? Zauważyłaś, że włosy stają się coraz słabsze a rzęsy – przerzedzone?

Dziś podpowiadamy co zrobić, aby włosy rosły zachwycając blaskiem i objętością, a rzęsy – gęstością i długością. Okazuje się, że to wcale nie jest skomplikowane, ani pracochłonne.

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów i rzęs jest osłabienie ich cebulek. Wiadomo, że zarówno długie włosy na głowie, jak i mniejsze włoski wokół oka mają swój cykl życia i to normalne, że podczas czesania wypada nam kilkanaście włosów, a przy demakijażu, lub potarciu oka czasem zgubimy jakąś rzęsę. To znak, że wkrótce na jej miejscu wyrośnie nowa. Jeśli jednak problem się nasila to znak, że należy sięgnąć po kosmetyki, które są w stanie zregenerować włosy i włoski od podstaw, czyli od samej cebulki.

Jak odżywić rzęsy i powstrzymać ich wypadanie?

Rzęsy – tak jak ich więksi kompani – czyli włosy – potrzebują wsparcia i odpowiedniej pielęgnacji. Warto zwrócić uwagę czym usuwamy makijaż, oraz jakiego tuszu do rzęs używamy. W kwestii ich zdrowia nie warto iść na kompromis: wybierz te kosmetyki, które mają sporo składników odżywczych i są jak najbardziej naturalne. Aby zapewnić rzęsom maksymalne wzmocnienie sięgnij po odżywkę do rzęs. Jest ona w stanie odbudować włoski i przyspieszy ich wzrost oraz zagęścić na całej linii. Odżywka do rzęs opiera swoje działanie na fazach życia rzęs – wydłuża znacznie anagen (fazę ich wzrostu) po to, by w tym czasie do cebulki rzęsy dotarło maksymalnie dużo składników odżywczych. To sprawia, że włoski mają więcej czasu na wzrost i odbudowę.

Jak odżywić włosy i powstrzymać ich wypadanie?

Włosy również potrzebują bezpośredniego działania na cebulki – tylko taki zabieg sprawi, że się wzmocnią i przestaną wypadać. Idealnie nadają się do tego naturalne olejki. Jeśli chcesz, by włosy odzyskały siłę, kondycję i blask olejuj je regularnie (minimum raz w tygodniu), pamiętając, by nakładać olej lub dobrą ich mieszankę nie tylko na włosy, ale przede wszystkim na skórę głowy. Dobre olejki do włosów są w stanie odbudować zniszczone pasma, ochronić je przed dalszym niszczeniem, zatrzymać wypadanie, a nawet przyspieszyć ich wzrost.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here