sprzatanie biur w warszawie

Okazuje się, że firma sprzątająca może być w dzisiejszych czasach prawdziwą „żyłą złota”. Wszystko dlatego, że zmieniła się już sytuacja finansowa Polaków – zarabiamy coraz więcej, mamy równocześnie mniej czasu wolnego. W ujęciu B2B firmy już dawno rozpoczęły współpracę z profesjonalną branżą sprzątającą. Okazuje się, że zatrudnianie sprzątaczki na etat przestało być opłacalne. Co więcej, fachowe firmy, które świadczą usługi porządkowe, oferują o wiele lepszą jakość realizowanych zadań.

Rozwój branży sprzątającej w Polsce

Nie ma wątpliwości, że rynek usług sprzątających w Polsce jest w fazie prężnego rozwoju. Wylicza się, że jego wartość już w zeszłym roku przekroczyła 2 miliardy złotych. Rośnie popyt oraz podaż. Z usług sprzątających korzystają najczęściej firmy, które oszczędzają na współpracy na konkretne zlecenia i uzyskują jednocześnie najlepszą jakość. Usługi sprzątające zamawiają też coraz częściej osoby prywatne – to głównie młodzi Polacy w przedziale wiekowym 25-40 lat, mieszkający w dużych miastach, wykształceni. Wszystko przez to, że średnia cena sprzątania na zlecenie to 150 złotych. Biorąc pod uwagę współczesne zarobki i brak wolnego czasu, wydaje się, że korzystanie z usług firmy sprzątającej staje się powoli standardem.

Stawiamy na jakość

Co więcej, zmieniają się również stereotypy. Dzisiaj sprzątanie mieszkań i biur nie jest zawodem z „niższej półki”. Z całą pewnością nie jest powodem do wstydu, nie charakteryzuje się też niskimi zarobkami. Dzisiaj firma sprzątająca z Warszawy czy innego dużego miasta w Polsce może spokojnie zarobić co najmniej wynagrodzenie równo warte średniej krajowej. Pracę taką podejmują osoby odpowiednio wyszkolone, które znają techniki i potrafią sprawnie posługiwać się nowoczesnym sprzętem sprzątającym.

Widać wyraźnie, że Polacy zmienili podejście do sprzątania. Dzisiaj stawiamy nie tylko na estetykę, ale też bezpieczeństwo oraz higienę – to tak ważne zarówno w prywatnych domach, jak i w miejscu pracy. To dlatego coraz częściej korzysta się z usług profesjonalnych firm, które zatrudniają nie tylko wykwalifikowanych pracowników, ale używają również najlepszych środków czyszczących i urządzeń, które są doskonałym wsparciem podczas wykonywania obowiązków.

Dobre perspektywy na przyszłość

Ciekawostką jest również fakt, że Polska może cieszyć się naprawdę dobrą jakością wykonywanych usług sprzątających. Weźmy pod uwagę, że tak naprawdę branża ta dopiero się u nas rozwija. Wcześniej praktykowane było zatrudnianie pracowników sprzątających biura na cały etat albo korzystanie z usług sprzątaczek w domach prywatnych na zlecenia, ale bez żadnej umowy. Dzisiaj takie metody już się nie sprawdzają. Polska jest właśnie teraz idealnym przykładem rozwoju profesjonalnych firm. To sektor stosunkowo nowy, który jeszcze musi starać się o zainteresowanie potencjalnego klienta, ale ci najlepsi są już doceniani przez szerokie grono odbiorców.

Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych, gdzie usługi sprzątające za pieniądze popularne są od wielu lat, zauważa się właśnie teraz spadek popytu. Niektóre statystyki mówią nawet o 55% stratach zysków firm, które zajmują się prowadzeniem porządków. Wszystko przez świadczenie usług złej jakości. W Polsce na szczęście nie musimy się o to martwić, bo branża ta dopiero zaczyna rozwijać swoje skrzydła.

[Głosów:5    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here