Meble skórzane do salonu – tak czy nie?

Skórzane meble mają wyjątkowy urok, ale z drugiej strony mogą być też mało wygodne. Czy warto zdecydować się na tego rodzaju komplet wypoczynkowy do salonu, a może postawić na standardowe tkaniny?

Stylowe narożniki, kanapy czy fotele – te obite skórą to ciekawy dodatek zarówno w nowoczesnych, jak również w tych bardziej klasycznych aranżacjach salonów.

Skóra naturalna jest materiałem, który ma szereg zalet. Oprócz niezaprzeczalnej elegancji jest również trwała i wytrzymała, może być naprawiana, a także może mieć różne wybarwienia, co powoduje, że pasuje do wielu typów aranżacji. Z tego rodzaju skóry wykonuje się często obicia do mebli wypoczynkowych, ale warto wskazać, że oprócz niej w użyciu znajduje się także skóra ekologiczna.

Ekoskóra ma nieco gorsze właściwości od tej naturalnej, ponieważ nie jest tak wytrzymała i może szybko zacząć niszczeć, ale z drugiej strony jest łatwiejsza w konserwacji oraz tańsza. Dla wielu osób to właśnie argument ekonomiczny jest głównym, który przesądza o wyborze mebli obitych ekologiczną skórą.

Meble ze skóry, zarówno tej ekologicznej, jak również tej naturalnej, mają wielu zwolenników. Czy jednak to zawsze dobry wybór do salonu. Sprawdź z nami, jakie są główne zalety i wady mebli skórzanych do salonu!

Zalety mebli skórzanych do salonu

Meble skórzane wybierane są głównie ze względu na swój elegancki, prestiżowy wygląd. Natychmiast mogą sprawić, że wnętrze nabierze luksusowego szyku.

Do wyboru jest wiele różnych wzorów mebli skórzanych – od skór jednolitych, przez te o nieregularnych odcieniach, lakierowane i matowe, w kolorach zgaszonych i bardziej intensywnych, zatem jest w czym przebierać.

Skórzane komplety wypoczynkowe świetnie prezentują się zarówno w aranżacjach prostych, jak również w tych bogatszych – można dopasować je do każdej przestrzeni.

Skóra to także materiał o wysokiej trwałości – mowa tu w szczególności o skórze naturalnej, która, jak wspomnieliśmy, ma lepsze właściwości od skóry eko. Chociaż nie można jej prać, to jednak można stosować różne specyfiki, aby ją odnowić, a tym samym mebel może na długo prezentować się jak wprost z salonu.

Wady mebli skórzanych do salonu

Główną wadą mebli tego rodzaju jest ich wysoka cena – za meble obite skórami naturalnymi, ale też ekologicznymi trzeba zapłacić więcej niż za te, które wykończone są tkaninami.

Skóra to również więcej problemów z pielęgnacją. Jak dbać o meble skórzane? Tutaj ważne jest głównie stosowanie odpowiednich specyfików, aby usuwać zanieczyszczenia oraz konserwować nawierzchnię. Pod tym względem eko skóra jest mniej wymagająca od tej naturalnej.

Osoby, które nie wiedzą, jak dbać o meble skórzane, ale chciałyby, aby wyglądały one zawsze dobrze, mogą zwrócić się do specjalistycznych firm, które się tym zajmują.

Warto też wskazać, że meble ze skóry nie zawsze są w pełni komfortowe. To zauważalne głównie w okresie letnim, gdy temperatury idą w górę. Wtedy siedzenie lub leżenie w krótkich spodenkach na kanapie ze skóry nie będzie zbyt przyjemne.

Mebli skórzanych powinni również unikać właściciele zwierząt – na skórze łatwo pojawiają się zadrapania od ostrych pazurków.

[Głosów:4    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here